a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweEuropean Coatings Show 2021 przeniesione na wrzesień

European Coatings Show 2021 przeniesione na wrzesień

Kolejne zmiany w kalendarzu branżowych wydarzeń, spowodowane pandemią koronawirusa! Firma Vincentz Network, organizator targów European Coatings Show, ogłosiła, że najbliższa edycja wydarzenia zaplanowana na marzec 2021 zostaje przeniesiona na wrzesień przyszłego roku.

European Coatings Show 2021Jeszcze kilkanaście dni temu, zapraszając do zgłaszania referatów na towarzyszącą targom konferencję, organizatorzy European Coatings Show podawali marcową datę wydarzenia. W obliczu drastycznego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach podjęto jednak decyzję o przeniesieniu targów na jesień przyszłego roku.

Odpowiedzialna decyzja

European Coatings Show odbędzie się w dniach 14-16 września 2021, zaś towarzysząca mu konferencja European Coatings Show Conference – w dniach 13-14 września. Jak komentuje Alexander Mattausch, dyrektor ds. wystaw w centrum wystawienniczym Nürnberg Messe:

Mimo tego, że specjalnie przez nas opracowany plan higieniczny pozwoliłby nam zorganizować ECS wiosną w sposób bezpieczny dla wszystkich, musimy rozpatrywać każde targi indywidualnie. ECS to ogromne wydarzenie branży przemysłowej. Poprzednia edycja w 2019 roku przyciągnęła do Norymbergi wystawców i gości z ponad 120 krajów. Niestety trwająca pandemia koronawirusa oraz duże prawdopodobieństwo ograniczeń w podróżach międzynarodowych oznaczają, że organizowane w tych warunkach ECS mogłoby nie spełnić swoich założeń.

Amanda Beyer, dyrektor ds. zarządzania wydarzeniami w Vincentz Network, dodaje, że decyzja nie została podjęta bez namysłu. W obliczu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej organizatorzy postanowili jednak działać odpowiedzialnie i posłuchać głosu branży, która także silnie opowiadała się za przesunięciem wydarzenia.

Idealna alternatywa

Zarówno Alexander Mattausch, jak i Amanda Beyer podkreślają, że siłą targów European Coatings Show są spotkania i interakcje między uczestnikami, którzy przyjeżdżają z nieraz bardzo odległych zakątków świata. Jak mówi Beyer:

Dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy w krótkim czasie idealną alternatywę, mogąc zaproponować naszym wystawcom i odwiedzającym jesienną datę. Serdecznie zapraszamy ich do Norymbergi we wrześniu przyszłego roku.

Źródło: coatingsworld.com