REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Europa Zachodnia i farby – prognozy 2013-2018

Zgodnie z przewidywaniami analityków IRL rynek farb w Europie Zachodniej w latach 2013-2018 będzie rósł. Po tym, jak udało się pokonać kryzys budowlany, przyszedł czas na stabilny wzrost.

Europa Zachodnia

Fot. Wikimedia Commons

W roku 2013 ilość sprzedanych farb w Europie Zachodniej wyniosła 5,6 mln ton. Na rok 2018 specjaliści IRL zapowiadają już wzrost do 6,2 mln ton, co oznacza, że w latach 2013-2018 rynek będzie się rozwijał w tempie 2,2% na rok.

Największym regionalnym rynkiem w Europie Zachodniej są Niemcy, którym odpowiada aż 25% zapotrzebowania na farby w tej części świata. Irlandia, Norwegia i Finlandia to z kolei kraje o najmniejszym udziale w rynku farb, ale za to bardzo szybko się na tym polu rozwijające. Dynamiczny rozwój norweskiego przemysłu olejowo-gazowego bardzo sprzyja sprzedaży farb specjalistycznych, nie tylko w Norwegii ale również w krajach sąsiednich.

Fot. IRL

60% całego rynku europejskiego stanowią farby dla architektury i dekoracyjne. Farby architektoniczne to jeden z dwóch sektorów rynku, które będą się najszybciej rozwijać – duże zapotrzebowanie na ten typ farb wynika z tego, że branża budowlana odbiła się od dna po niedawnym kryzysie. Drugi rodzaj farb, który zanotuje zdecydowany wzrost sprzedaży, to farby proszkowe jako zaawansowane technologicznie i przyjazne środowisku rozwiązanie. Poza tym rozwój przemysłu olejowego i gazowego oraz infrastruktury stworzy duże zapotrzebowanie na powłoki ochronne.

Prognozy zamieszczono w raporcie A Profile of the West European Paint Industry od IRL.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA