REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Efekt kolibra – renowacja mostu wstrzymana!

Podobno ruch skrzydeł motyla może zmienić bieg huraganu na drugim końcu świata. Inwestorzy renowacji pewnego mostu w Kalifornii spotkali się jednak z innym wpływowym maleństwem. Prace renowacyjne wstrzymał… koliber. I jego gniazdko.

koliber efekt kolibra

Fot. Tdlucas5000_Wikimedia Commons

Sprawa dotyczy mostu Richmond-San Rafael na północ od San Francisco. Renowację wstrzymano 31 stycznia, kiedy to na drzewie, które na potrzebę prac renowacyjnych miało zostać wycięte, odkryto gniazdko kolibrów.

Choć kolibry w Kalifornii nie są rzadkością, ten konkretny gatunek, koliberek żarogłowy, na mocy dokumentu „Migratory Bird Treaty Act” jest ściśle chroniony. Robienie mu jakiejkolwiek krzywdy, a także usuwanie gniazd, jest w USA zabronione.

Co pozostaje ekipie? Poczekać z wycinką i renowacją mostu, aż ptaki opuszczą gniazdo. A to może potrwać tygodnie… Tak mały, a taką ma władzę!

Źródło: paintsquare.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA