a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSystem lakierniczy EcoDryScrubber nagrodzony

System lakierniczy EcoDryScrubber nagrodzony

Oszczędność energii do 60% oraz znacząco mniejsza emisja dwutlenku węgla i cząstek farby do atmosfery – oto zalety systemu lakierniczego EcoDryScrubber od firmy Dürr, które zrobiły wrażenie na jury Peugeot Citroen. System, wykorzystywany między innymi w fabryce Peugeot w Sochaux (Francja), wyróżniony został nagrodą Industrial Equipment Performance Award.

EcoDryScrubber

Fot. arch. Dürr

Innowacyjny system nie wykorzystuje w ogóle wody ani chemikaliów. Dzięki temu aż w 95% wykorzystywane jest powietrze krążące w zamkniętym obiegu w komorze lakierniczej. Całość zużywa dużo mniej energii niż standardowe rozwiązania. EcoDryScrubber jest również wyjątkowo łatwy w użyciu i utrzymaniu.

Już nie po raz pierwszy specjaliści doceniają innowacyjność systemu. Do tej pory EcoDryScrubber otrzymał również nagrody SURCAR Innovation Award w Cannes, PACE Award w Detroit oraz Environmental Award of the State of Baden-Wuerttemberg. W system wyposażonych jest 66 linii produkcyjnych na całym świecie.

Na stronie firmy Dürr znaleźć można cały szereg materiałów prezentujących i wyjaśniających zasadę działania systemu. Dla zainteresowanych – krótki filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=zdyz9ubJUTU

Źródło: Dürr