REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

System lakierniczy EcoDryScrubber nagrodzony

Oszczędność energii do 60% oraz znacząco mniejsza emisja dwutlenku węgla i cząstek farby do atmosfery – oto zalety systemu lakierniczego EcoDryScrubber od firmy Dürr, które zrobiły wrażenie na jury Peugeot Citroen. System, wykorzystywany między innymi w fabryce Peugeot w Sochaux (Francja), wyróżniony został nagrodą Industrial Equipment Performance Award.

EcoDryScrubber

Fot. arch. Dürr

Innowacyjny system nie wykorzystuje w ogóle wody ani chemikaliów. Dzięki temu aż w 95% wykorzystywane jest powietrze krążące w zamkniętym obiegu w komorze lakierniczej. Całość zużywa dużo mniej energii niż standardowe rozwiązania. EcoDryScrubber jest również wyjątkowo łatwy w użyciu i utrzymaniu.

Już nie po raz pierwszy specjaliści doceniają innowacyjność systemu. Do tej pory EcoDryScrubber otrzymał również nagrody SURCAR Innovation Award w Cannes, PACE Award w Detroit oraz Environmental Award of the State of Baden-Wuerttemberg. W system wyposażonych jest 66 linii produkcyjnych na całym świecie.

Na stronie firmy Dürr znaleźć można cały szereg materiałów prezentujących i wyjaśniających zasadę działania systemu. Dla zainteresowanych – krótki filmik:

Źródło: Dürr

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA