a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDürr buduje lakiernię w chińskim zakładzie Enovate

Dürr buduje lakiernię w chińskim zakładzie Enovate

Firma Dürr buduje lakiernię w nowej fabryce pojazdów elektrycznych chińskiej firmy Enovate. Zakład ma rozpocząć produkcję jeszcze w tym roku. W lakierni wykorzystana zostanie innowacyjna technologia wózków samojezdnych AGV, zastępujących tradycyjne podnośniki.

Dürr lakiernia Enovate

Fot. arch. Dürr

Fabryka powstaje w chińskim Changsha i rocznie ma produkować około 60 000 samochodów elektrycznych. Dürr dostarczył specjalne wózki samojezdne AGV – EcoProFleet.

Wózek ładowany w 1,5 minuty

W odróżnieniu od standardowych technologii podnośnikowych, rozwiązanie wykorzystane w nowej lakierni zakłada, że więcej pojazdów można produkować, po prostu dodając nowe stacje robocze i dodatkowe wózki samojezdne. AGV to technologia elastyczna, pozwalająca w łatwy sposób stopniowo zwiększać produkcję.

Odporny na farbę i rozpuszczalnik, wyposażony w zintegrowany skaner laserowy oraz limit prędkości zapewniający bezpieczeństwo, EcoProFleet to pierwszy wózek samojezdny powstały z myślą o lakierniach. W nowej fabryce Enovate ma być używany na powierzchni 60 x 36 metrów do przenoszenia karoserii między stacjami roboczymi.

Nie wymaga on przerw na ładowanie, dlatego może być używany w trybie ciągłym. Stacje ładujące znajdują się w miejscach, gdzie wózek musi się i tak zatrzymać, na przykład by podnieść karoserię. W ciągu 90 sekund pobiera on wystarczająco dużo mocy, by pracować dalej.

EcoDry X – o 30% mniejsze zużycie energii

Oprócz tego w lakierni wykorzystany został system EcoDry X firmy Dürr. Jako element separujący chroniący przed nadmiarowym opryskiem wykorzystuje on łatwe do wymiany filtry tekturowe i zużywa o 30% mniej energii niż standardowo stosowane systemy. W ten sposób jest bardziej przyjazny środowisku.

Źródło: Dürr