REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dofinansowanie na doktoraty z nanotechnologii

Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie otrzymał duże dofinansowanie na otwarcie międzynarodowych studiów doktoranckich z dziedziny nanomateriałów.

nanotechnologia dofinansowanie doktoraty Instytut Chemii Fizycznej PAN

Fot. Luciana Christante / Foter.com / CC BY-NC-ND

Wysokość dofinansowania to ponad 2 mln €. Środki pochodzą z programu grantów Marii Skłodowskiej-Curie COFUND w Horyzoncie 2020. Dzięki nim zrealizowany zostanie projekt NaMeS (Interdisciplinary NAnoscience School: from phenoMEnology to applicationS) – uruchomione zostaną studia doktoranckie, na które przyjętych zostanie dwudziestu dwóch młodych naukowców.

Będą oni badać zjawiska zachodzące w nanoskali, a zdobyta w ten sposób wiedza posłuży im do praktycznego wykorzystania nanomateriałów w takich dziedzinach jak przemysł, medycyna czy ochrona środowiska. Jak podała koordynatorka programu Maria Skłodowska-Curie w Polsce, Anna Wiśniewska, przewiduje się, że opracowane w ramach programu NaMeS rozwiązania będą mieć duży potencjał komercjalizacyjny.

Źródło: PAN

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA