a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneCoatings Training Institute – naucz się farb przez internet!

Coatings Training Institute – naucz się farb przez internet!

1 listopada uruchomiona została internetowa platforma szkoleniowa „The Coatings Training Institute”. Dotyczący farb i powłok kurs na dowolnym poziomie odbyć może każdy chętny, niezależnie od miejsca zamieszkania. Jest to wspólna inicjatywa British Coatings Federation (BCF) oraz European Coatings.

Coatings Training Institute

Fot. sqback (sxc.hu)

Dla kogo i po co?

Dostępna pod adresem www.thecoatingsinstitute.com platforma to nowa forma szkoleń organizowanych do tej pory stacjonarnie przez BCF. Obecnie, dzięki sieci internetowej, dostęp do wiedzy i profesjonalnych materiałów mają osoby z całego świata. To propozycja nie tylko dla ludzi zajmujących się zawodowo opracowywaniem formuł i wytwarzaniem farb, ale też dla dostawców surowców, handlowców, menedżerów, laborantów, osób zajmujących się kontrolą jakości i wreszcie zwykłych użytkowników. Dzięki podstawowej wiedzy chemicznej, fizycznej i technologicznej z dziedziny farb i lakierów każdy może stać się bardziej świadomy tego, z jakim produktem ma do czynienia i w jaki sposób go stosować.

Szkolenie obejmuje ponad 60 modułów na czterech poziomach trudności. Student może sam zadecydować, jaka tematyka najbardziej go interesuje. Przykładowe moduły proponowane przez Coatings Training Institute to Aplikacja farb i tuszów, Produkcja i testy farb, Technologia tuszów czy Otrzymywanie Pigmentów.

Kosztowne, ale wygodne

Szkolenie nie jest co prawda tanie (zestawienie poszczególnych modułów wraz z cenami znaleźć można na stronie platformy), ale to jedna z niewielu okazji, by wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu z dziedziny farb pod okiem fachowców. Bez potrzeby ruszania się z domu! Elastyczność to jedna z najważniejszych zalet tego sposobu pozyskiwania wiedzy. Uczestnik kursu może uczyć się w swoim tempie, w miejscu i czasie, które mu najbardziej odpowiadają. Równocześnie w razie jakichkolwiek problemów może liczyć na pomoc doświadczonych nauczycieli-specjalistów.

Przekonaj szefa

Dodatkowa korzyść dla osób związanych z branżą to możliwość podniesienia swoich kompetencji i wpisania do swojego CV nowego, atrakcyjnego punktu. Przejście przez 6 modułów szkolenia potwierdzane jest specjalnym certyfikatem, dzięki któremu kariera w branży lakierniczej może naprawdę nabrać barw! Osoby już zatrudnione, które bardzo chciałyby wziąć udział w kursie, ale nie potrafią przekonać swojego szefa, by wysupłał na ten cel trochę pieniędzy z portfela, mogą również liczyć na pomoc Coatings Training Institute. Wystarczy wysłać stosowną informację i podać adres kontaktowy do swego pracodawcy, a przedstawiciel BCF skontaktuje się z nim i użyje argumentów nie do zbicia.

Ewentualne pytania można kierować do Karen Traies z British Coatings Federation (e-mail: karen.traies@bcf.co.uk, telefon: +44 1372 365989). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi tej nowej platformy:
www.thecoatingsinstitute.com

Źródło: european-coatings.com