REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Choinka – nowe oblicze!

Bożonarodzeniowa choinka ma swój niewątpliwy urok, bywa jednak, że z czasem nudzi nam się widok starych bombek i dekoracji i zaczynamy marzyć o czymś nowym, świeżym i oryginalnym. Nie musimy jednak od razu kupować nowego zestawu świątecznych ozdób! Czasem wystarczy puszka farby i kilka gadżetów, na które na co dzień nie zwracamy uwagi...

choinka Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

Przemalowane bombki, nietypowe dekoracje, a nawet całkiem nowa koncepcja choinki – oto, co proponuje na Święta Tikkurila. Dla wszystkich, którzy cenią oryginalność i nie boją się samodzielnie chwycić za pędzel.

Bombka jak nowa

choinka Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

Masz już dość swoich starych, nudnych bombek choinkowych? Możesz je odświeżyć przy pomocy perłowych farb Tikkurila – Taika Pearl Paint. Chwyć bombkę za zawieszkę i zanurz ją całą w farbie. W puszce 0,9 l bez problemu pomieści się mała lub średniej wielkości bombka. Wyciągnij ją i odczekaj chwilę, aby nadmiar farby skapnął z powrotem do puszki.

choinka Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

Świeżo zanurzone w farbie bombki powieś na przykład na sznurze do prania, nie zapomnij jednak, aby na podłogę pod nimi podłożyć papier! Przez pewien czas musisz usuwać zaciek z farby, który powstaje na dole bombki, inaczej bowiem zastygnie i zmieni się w brzydki sopel. Po kilku godzinach – tyle trwa schnięcie farby – możesz już wieszać swoje nowe, piękne bombki na choince.

Żołnierzyki na choince

choinka Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

A jeśli mimo wszystko bombki cię nie przekonują – oto kolejna, bardziej nietypowa propozycja. Małe figurki z kolekcji i gier, które walają się po szufladach w twoim domu, odświeżone tylko odrobiną farby.

Analogicznie jak w przypadku bombek – wystarczy je zanurzyć w farbie Tikkurila Taika Pearl Paint w dowolnym odcieniu perłowym (na zdjęciu – srebrny) i odwiesić do wyschnięcia. Aby zawiesić je na choince, można wykorzystać kawałek srebrnej nitki. I tak oto stare zabawki zyskują drugie życie!

Choinka inaczej

choinka Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

To z kolei pomysł dla tych, którzy nie mają u siebie miejsca na tradycyjną choinkę lub po prostu marzy im się ona w bardziej niebanalnej formie. Wystarczy: siedem drewnianych listewek, farba perłowa (na zdjęciu – Tikkurila Taika w odcieniu 2033 Cressida), pędzel, jedwabne wstążeczki i dekoracje (na przykład wykonane ze starych figurek według instrukcji powyżej; w ten sam sposób „odświeżyć” możesz po prostu swoje stare dekoracje choinkowe).

choinka Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

Jak to zrobić? Listewki o różnej długości przeszlifuj papierem ściernym, usuń pył i pomaluj je farbą perłową. Poczekaj, aż wyschnie (ok. 6 godzin). Powiąż je wstążką, jak na zdjęciu, i powstałą „wiszącą” choinkę zawieś na ścianie. Na listewkach przy pomocy wstążeczek zawieś dekoracje. I kto powiedział, że choinka musi być nudna?

I jeszcze coś na drzwi…

choinka Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

Myślisz o dekoracji na drzwiach, ale zależy ci na czymś bardziej oryginalnym niż stroik? Przy okazji najbliższego spaceru po lesie lub parku zabierz do domu kilka gałęzi. Przeszlifuj je papierem ściernym i pomaluj farbą Tikkurila Everal Semi Gloss 70 w dowolnym świątecznym kolorze (na zdjęciu – czerwień L316). Połącz je w kompozycję, którą przymocujesz do drzwi za pomocą gwoździków, sznurka lub linki, a następnie zawieś wymarzone dekoracje. I gotowe!

Przypominamy też inne, niebanalne świąteczne dekoracje typu zrób-to-sam, które prezentowaliśmy w zeszłym roku.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA