a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBrytyjska Federacja Powłok tworzy sieć ambasadorów

Brytyjska Federacja Powłok tworzy sieć ambasadorów

Brytyjska Federacja Powłok działa na rzecz edukacji w dziedzinie farb i lakierów. Wraz z kilkoma partnerami zamierza stworzyć sieć wykwalifikowanych ambasadorów branży farbiarskiej, która pomoże przyciągnąć młodych, zdolnych ludzi.

Brytyjska Federacja Powłok ambasadorzy branży

Fot. RainbowArt / pixabay.com

Ambasadorzy w programie Coatings Ambassador przejdą specjalne szkolenia, tak aby mogli prowadzić zajęcia na temat farb w szkołach i na uniwersytetach. W ramach zajęć będą tłumaczyć młodym ludziom, jak wielki wpływ ma branża farb i powłok na gospodarkę i społeczeństwo oraz jakie oferuje możliwości.

Coraz mniej pracowników

Po dwóch spotkaniach pod koniec roku 2019 w lipcu zorganizowano pierwsze szkolenie ambasadorów on-line. W szkoleniu udział wzięła zróżnicowana grupa uczestników, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele firm AkzoNobel, BASF, Venator, a także Uniwersytetu w Manchesterze. Część kursantów łączyła się z Brazylii i USA.

Brytyjska Federacja Powłok liczy, że w ten sposób uda jej się skutecznie zachęcić młodych do wybrania kariery w branży farbiarskiej. „Obecnie zmagamy się z niedoborem wykwalifikowanych pracowników i starzeniem się fachowców z branży farb, mamy jednak nadzieję, że program Coatings Ambassador pomoże zmienić tę sytuację” – czytamy w komunikacie Brytyjskiej Federacji Powłok.

Wielka Brytania świeci przykładem

Brytyjska inicjatywa Coatings Ambassador to świetny przykład zaangażowania w edukację na temat branży farb i powłok oraz pozyskiwania młodych talentów. Program jest organizowany we współpracy z Grupą Powłok brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Chemicznego (Royal Society of Chemistry) oraz firmą PRA, ekspertem od branży powłok.

Źródło: BCF