REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Brytyjska Federacja Powłok tworzy sieć ambasadorów

Brytyjska Federacja Powłok działa na rzecz edukacji w dziedzinie farb i lakierów. Wraz z kilkoma partnerami zamierza stworzyć sieć wykwalifikowanych ambasadorów branży farbiarskiej, która pomoże przyciągnąć młodych, zdolnych ludzi.

Brytyjska Federacja Powłok ambasadorzy branży

Fot. RainbowArt / pixabay.com

Ambasadorzy w programie Coatings Ambassador przejdą specjalne szkolenia, tak aby mogli prowadzić zajęcia na temat farb w szkołach i na uniwersytetach. W ramach zajęć będą tłumaczyć młodym ludziom, jak wielki wpływ ma branża farb i powłok na gospodarkę i społeczeństwo oraz jakie oferuje możliwości.

Coraz mniej pracowników

Po dwóch spotkaniach pod koniec roku 2019 w lipcu zorganizowano pierwsze szkolenie ambasadorów on-line. W szkoleniu udział wzięła zróżnicowana grupa uczestników, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele firm AkzoNobel, BASF, Venator, a także Uniwersytetu w Manchesterze. Część kursantów łączyła się z Brazylii i USA.

Brytyjska Federacja Powłok liczy, że w ten sposób uda jej się skutecznie zachęcić młodych do wybrania kariery w branży farbiarskiej. „Obecnie zmagamy się z niedoborem wykwalifikowanych pracowników i starzeniem się fachowców z branży farb, mamy jednak nadzieję, że program Coatings Ambassador pomoże zmienić tę sytuację” – czytamy w komunikacie Brytyjskiej Federacji Powłok.

Wielka Brytania świeci przykładem

Brytyjska inicjatywa Coatings Ambassador to świetny przykład zaangażowania w edukację na temat branży farb i powłok oraz pozyskiwania młodych talentów. Program jest organizowany we współpracy z Grupą Powłok brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Chemicznego (Royal Society of Chemistry) oraz firmą PRA, ekspertem od branży powłok.

Źródło: BCF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA