a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiBostik przejmuje LIP – lidera duńskiego rynku

Bostik przejmuje LIP – lidera duńskiego rynku

Firma Arkema ogłosiła, że należąca do niej marka Bostik przejęła LIP Bygningsartikler AS, duńskiego lidera na rynku klejów, systemów wodoodpornych oraz środków do przygotowania powierzchni podłogowych.

Bostik Arkema LIP

Fot. arch. LIP

LIP to marka znana i ceniona w Skandynawii, osiągająca przychody ze sprzedaży na poziomie 30 mln € i mogąca się poszczycić 50 latami doświadczenia. Dzięki transakcji Bostik będzie więc w stanie umocnić swoją pozycję na rynku w krajach nordyckich.

Doskonałe uzupełnienie marki Bostik

Firma zatrudnia około pięćdziesięciu osób i posiada zaawansowany technologicznie ośrodek w Nørre Aaby w Danii. Produkcja odbywa się tam w sposób znacznie zautomatyzowany oraz przyjazny środowisku.

Pod względem geograficznym oraz ofertowym marka LIP będzie stanowić dla Bostik doskonałe uzupełnienie. Dzięki przejęciu biznes Arkemy będzie w stanie zaoferować swoim klientom w Europie Północnej innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty, a dzięki doświadczeniu zespołu LIP liczy również na szybki rozwój w krajach nordyckich.

Arkema rozwija biznes klejów

Transakcja ma zostać zamknięta na początku 2020 roku. Decyzja o niej to sygnał, że Arkema, która w październiku tego roku przejęła innego producenta klejów, Prochimir, zamierza zaangażować się w rozwój swojego biznesu specjalistycznych klejów.

Źródło: Arkema