a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBłyskawiczne dekoracje świąteczne

Błyskawiczne dekoracje świąteczne

Do Świąt pozostało już niewiele czasu. Jeśli jednak masz kilka minut i resztki farby zalegające w schowku, być może zainteresują cię pomysły Tikkurili na błyskawiczne dekoracje świąteczne.

Propozycje Tikkurili to proste i kreatywne sposoby wykorzystania farby perłowej lub matowej. Są bardzo proste w realizacji – nie wymagają nawet pędzla.

1. Efektowny i naturalny patent na świąteczną dekorację to jodłowe szyszki zanurzone w perłowej farbie, złotej lub srebrnej. Mogą służyć jako podstawki na imienne winietki na stół, ale również jako element stroików albo ozdoby choinkowe. Również wypełniony nimi szklany słój będzie stanowił niebanalny element dekoracyjny.

ozdoby świąteczne2. Łańcuch wykonany z drewnianych kulek (do kupienia np. w sklepach z materiałami dekoracyjnymi lub akcesoriami do wyrobu biżuterii) będzie się pięknie prezentował, jeśli kulki zanurzymy w dwóch farbach o kontrastowych kolorach, jasnym i ciemnym. Możemy zanurzyć je w całości lub do połowy.

ozdoby świąteczne3. Pozłacana ramka na zdjęcie może stanowić ozdobę naszego mieszkania, ale również posłużyć jako prezent. Wystarczy zanurzyć do połowy białą drewnianą ramkę w perłowej – np. złotej lub srebrnej – farbie.

ozdoby świąteczne4. Prosty, ale zaskakujący pomysł to również nóżka kieliszka zanurzona w farbie. Odcień? Tikkurila proponuje pudrowy róż. Jeśli wykorzystamy farbę tablicową, możemy dodatkowo przy pomocy markera napisać na pomalowanej nóżce imię gościa. W ten sposób kieliszek pełni równocześnie rolę imiennej winietki. Ładne i praktyczne!

ozdoby świąteczne5. Kolejna propozycja to ceramiczne doniczki i szklane wazoniki w stylu glamour – wystarczy zanurzyć je do połowy w złotej lub srebrnej farbie. Naczynia ceramiczne będą się również pięknie prezentować, jeśli zanurzymy je w matowej farbie w barwie pastelowego różu.

ozdoby świąteczne6. W podobny sposób można też ożywić korkowe podkładki pod kubki i szklanki. Zanurzone do połowy lub w 1/3 w perłowej albo matowej farbie w ciągu kilku sekund zamienią się w intrygującą ozdobę stołu.

ozdoby świąteczneOpracowano na podstawie: Tikkurila – Dekoracje świąteczne