a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBiuletyn PZPFiK – pierwszy numer już jest!

Biuletyn PZPFiK – pierwszy numer już jest!

Polski Związek Producentów Farb i Klejów ma swój biuletyn! Właśnie ukazał się jego pierwszy numer, a w nim m.in. wiadomości ze świata farb i klejów, badania rynku, trendy sprzedaży w roku 2016 oraz najnowsze technologie opracowane przez polskich naukowców.

biuletyn polskiego zwiazku producentow farb i lakierow numer 1Biuletyn to źródło ciekawych i przydatnych informacji dla osób związanych z branżą. Czytelnicy znajdą w nim najświeższe newsy z polskiego rynku farb i klejów, a także dominujące trendy sprzedaży w minionym roku oraz kluczowe tezy na temat gospodarki, sformułowane przez znanego ekonomistę Witolda Orłowskiego, pomocne w odnalezieniu się na dzisiejszym rynku.

Na łamach swojego periodyku PZPFiK wyjaśnia, dlaczego Związek powstał, niezdecydowanym zaś prezentuje korzyści, jakie daje przynależność do niego. O plusach ze współpracy między producentami jednej branży mówi również Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny Związku Producentów AGD CECED Polska.

Kolejny stały element magazynu to wiadomości na temat najnowszych przepisów, które na różne sposoby oddziaływać będą na branżę farb i klejów. W tym numerze mowa o ustawie o utylizacji opakowań oraz nowym rozporządzeniu do ustawy o paliwach, które może być znacznym obciążeniem dla producentów farb.

biuletyn pzpfikNie brak także informacji ze świata nauki. Na łamach periodyku zaprezentowana została nowa technologia odzysku ciepła z kabiny lakierniczej, opracowana przez dra inż. Piotra Nikończuka oraz prof. dra hab. inż. Bogusława Zakrzewskiego z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Zainteresowani edukacją mogą natomiast dowiedzieć się więcej na temat pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z dziedziny farb, które ruszyły w tym roku na Politechnice Krakowskiej.

Biuletyn powstaje we współpracy z redakcją naszego portalu. Jest bezpłatny, dostępny w wersji papierowej i elektronicznej. Wersję PDF można pobrać ze strony PZPFiK.