REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Biel tytanowa – rynek rośnie!

Zgodnie z najnowszym raportem Transparency Market Research producenci dwutlenku tytanu nie będą mieć w najbliższym czasie powodów do zmartwień.

biel tytanowa

Fot. Benjah-bmm27 / Wikimedia Commons

W roku 2013 wartość światowego rynku dwutlenku tytanu wyniosła 9,83 mld €. Jak przewidują specjaliści Transparency Market Research, do roku 2020 wzrośnie ona do 12,81 mld €, co oznacza wzrost CAGR na poziomie 3,8%.

Dominującą rolę utrzyma Azja i Pacyfik. W roku 2013 udział tego regionu na całym światowym rynku dwutlenku tytanu wyniósł ponad 40%. Jeśli zaś chodzi o firmy, czołowymi graczami są DuPont, Cristal Global, Kronos Worldwide i Tronox Limited. Ci czterej producenci kontrolują łącznie ponad połowę światowego rynku.

Dwutlenek tytanu wykorzystywany jest przede wszystkim w trzech sektorach przemysłu – farby i powłoki, tworzywa sztuczne oraz papier. Branża farbiarska jest głównym obszarem jego zastosowań – w 2013 roku pochłonęła ponad połowę światowej produkcji tego pigmentu i ten trend ma się utrzymać do roku 2020.

Więcej na temat raportu na stronie Transparency Market Research.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA