REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Biało, ale… – kolory samochodów 2018 wg Axalty

Axalta opublikowała swój najnowszy raport dotyczący popularności kolorów samochodów. Potwierdza on – bez żadnych wątpliwości światowym liderem pozostaje biel.

najpopularniejsze kolory aut Axalta Coating Systems

Fot. coronadojadir / pixabay.com

Białych jest aż 38% produkowanych obecnie na świecie samochodów. I choć to o 1% mniej niż w roku 2017, biel wciąż ma ogromną przewagę nad drugim najpopularniejszym kolorem aut – czarnym, którego udział to zaledwie 18%. Na trzecim miejscu pozostają srebrny i szary (12%).

Zanotowano jednak wzrost popularności czarnego i szarego w pewnych regionach. O 3% wzrosła liczba produkowanych czarnych pojazdów w Azji (w samych Chinach o 5%), a o 2% w Korei Południowej czy Afryce. Szary stał się o 3% popularniejszy w Afryce i o 2% w Europie.

Jak komentuje Nancy Lockhart, globalny manager ds. marketingu koloru w Axalta Coating Systems, mimo tak dominującej pozycji bieli obserwujemy obecnie przejście w stronę cieplejszych odcieni, połączeń różnych kolorów oraz czerni. Choć kolory monochromatyczne pozostają liderami, obserwujemy oznaki powrotu do bardziej zróżnicowanych barw na światowych drogach. Oprócz bieli, czerni, szarego i srebrnego popularny jest niebieski, którego udział wynosi obecnie 7%. Wzrosty zanotowały też kolory pomarańczowy i brązowy, budzące coraz większe zainteresowanie klientów.

To już 66. edycja corocznego raportu Axalty o najpopularniejszych kolorach samochodów na świecie. Co roku eksperci dokładnie analizują, które odcienie aut cieszą się największym wzięciem w różnych rejonach świata. Pełny raport znaleźć można na stronie firmy.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA