a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF kupuje Chemetall

BASF kupuje Chemetall

BASF przejmuje należącą dotychczas do Albemarle firmę Chemetall specjalizującą się w obróbce powierzchni. Transakcja, która ma zostać zamknięta do końca tego roku, kosztowała koncern 3,2 mld $.

BASF Chemetall

Fot. arch. BASF

Chemetall to firma z siedzibą we Frankfurcie, która zajmuje się obróbką powierzchni metali. Zatrudnia na całym świecie 2500 osób i posiada 21 czynnych fabryk w ponad 20 krajach, a także 10 placówek rozwojowo-badawczych i 24 biur sprzedaży. W roku 2015 osiągnęła sprzedaż 845 mln $.

Technologie, jakie stosuje Chemetall, chronią metal przed korozją, ułatwiają jego kształtowanie i obróbkę, przygotowują również podłoże do malowania farbą, zapewniają odpowiednią estetykę oraz adhezję powłoki malarskiej. Podobną obróbkę stosuje się w różnych sektorach przemysłu, przede wszystkim samochodowym, lotniczym, przy powlekaniu typu coil coating oraz formowaniu metalu.

Dzięki przejęciu Chemetallu BASF będzie mógł zaoferować swoim klientom kompleksowe przygotowanie powierzchni metalu, od wstępnej obróbki aż po powlekanie. Markus Kamieth, prezes BASF Coatings, wyraził radość z połączenia sił z firmą z Frankfurtu oraz nadzieję, że wspólnie opracują nowe, innowacyjne rozwiązania.

Źródło: BASF