REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF inwestuje w żywice

Około 7 mln euro zainwestował koncern BASF w rozszerzenie i optymalizację produkcji żywic. Pieniądze zostaną wydane na modernizację fabryki w Münster.

BASF żywice

Fot. Gerd W. Zinke (Wikimedia Commons)

Jak mówi Walter Jouck, szef Operations Coatings Europe koncernu BASF, inwestycja w żywice to sposób na zwiększenie elastyczności i konkurencyjności na rynku. Dobre właściwości lakieru samochodowego czy powłoki ochronnej, takie jak silna adhezja, połysk, odporność na zarysowania, korozję i warunki atmosferyczne są bowiem w dużej mierze zasługą właśnie odpowiednio dostosowanych żywic.

Krok ten pozwoli również firmie BASF poprawić efektywność i ekologiczność produkcji. Jak wiadomo, są to zagadnienia które bardzo leżą koncernowi na sercu. Nowe, energooszczędne technologie grzania i spalania gazów to tylko niektóre z udoskonaleń, jakie zostaną zastosowane w zmodernizowanej fabryce. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2016 roku.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA