a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiBASF i nowe pigmenty Firemist Velvet

BASF i nowe pigmenty Firemist Velvet

BASF wprowadza do sprzedaży dwa nowe pigmenty z efektem specjalnym: złoty Firemist Velvet Gold oraz brązowy Firemist Velvet Russet. To ciepłe, metaliczne odcienie idealne do wyczarowania stylowego i lekko staroświeckiego wystroju.

pigmenty Firemist Velvet

Fot. arch. BASF

Nowe pigmenty to kolejne produkty z serii Firemist Velvet, w której znalazły się do tej pory koloranty w odcieniach bieli (perłowy), brązu oraz miedzi. Firemist Velvet Gold oraz Firemist Velvet Russet są przede wszystkim propozycją dla producentów farb dekoracyjnych, którzy chcą zaoferować swoim klientom ciepły, lekko staroświecki wystrój. Pigmenty te mogą być też stosowane w przypadku nadruków na tapetach czy stylowych opakowaniach dekoracyjnych.

Są to pigmenty z efektem specjalnym – ich wygląd zależy od oświetlenia. Pod wpływem światła z boku powierzchnia z pigmentem jest elegancka i matowa, jeśli zaś światło pada wprost na nią, delikatnie się mieni. Prócz tego jest ona lekko teksturowana i miła w dotyku, co dodatkowo tworzy ciepłą i przytulną atmosferę.

Jak wyjaśnia Arno Tuchbreiter, szef działu Pigment Marketing for Industrial and Decorative Coatings, dwa nowe pigmenty to odpowiedź na najnowsze trendy w wystroju wnętrz. Jak donoszą m.in. eksperci AkzoNobel, Behr i Paint Quality Institute, ciepłe kolory z metalicznym połyskiem będą hitem nadchodzącego sezonu.

Źródło: european-coatings.com