REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF i ekologiczna produkcja farb

Koncern BASF udowadnia, że produkcja farb może być bezpieczna i przyjazna środowisku. W minionym roku emisja gazów cieplarnianych z jego fabryk była o 34% mniejsza niż w roku 2002. Pracownicy mogą się również czuć bezpieczniej – liczba wypadków przy pracy zmniejszyła się o 58%.

BASF

Fot. arch. BASF

Bezpieczeństwo pracy, efektywne wykorzystanie energii i zasobów, zdecydowanie niższa emisja zanieczyszczeń – oto priorytety koncernu BASF. W raporcie za rok 2013 firma podsumowuje efekty swoich działań, wspierając się solidnymi liczbami.

Biorąc za punkt odniesienia rok 2002 emisja gazów cieplarnianych w przeliczeniu na tonę sprzedanych produktów spadła o 34%. Na tym jednak nie koniec – w 2020 firma zamierza dobić do 40%. Jeszcze lepiej wygląda całkowita emisja zanieczyszczeń powietrza, która spadła aż o 62%. Zanotowano znacznie niższe zanieczyszczenie wody substancjami organicznymi (-79%), metalami ciężkimi (-64%) i azotem (-87%).

Znacznie poprawiło się też zarządzanie energią w zakładach firmy – efektywność energetyczna wzrosła o 20%. Udało się to dzięki wprowadzeniu pewnych udoskonaleń, na przykład połączeniu elektrociepłowni z turbinami gazowymi i parowymi. W ten sposób wydzielone w procesie produkcyjnym ciepło nie marnuje się, ale jest z pożytkiem wykorzystane.

Fot. arch. BASF

BASF dba nie tylko o środowisko, ale i zdrowie oraz bezpieczeństwo swoich pracowników. W 2013 roku zanotowano o 58% mniej wypadków przy pracy niż w 2002. To duży sukces, ale koncern nie spoczywa na laurach. Jego cel to o 80% mniej wypadków w 2020, dlatego też na najbliższe sześć lat zaplanowano szereg szkoleń, prezentacji i warsztatów. Kontynuowany będzie też program kontroli stanu zdrowia – w zeszłym roku przeprowadzono ok. 48 000 badań pracowników pod kątem szkodliwości środowiska pracy.

Koncern BASF jest na rynku znany ze swojej proekologicznej postawy. Jest jednym z członków założycieli projektu Together for Sustainability, a jego działalność w służbie bezpieczeństwa i ekologii wielokrotnie nagradzano – ostatnio otrzymał wyróżnienie Frost & Sullivan.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA