REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF: Europejske auta w 2016 bardziej kolorowe

Według najnowszego raportu BASF hierarchia ulubionych kolorów samochodów Europejczyków nie zmieniła się bardzo od ostatniego roku. Paleta jest jednak coraz bardziej zróżnicowana, dzięki nowym odcieniom i efektom specjalnym.

BASF Europejskie auta raport 2016

Sam kolor niebieski ma już w branży samochodowej ponad 100 odcieni. Fot. rsoler616 / pixabay.com

Nowy raport BASF dotyczy kolorów samochodów OEM w Europie w roku 2016. Zgodnie z nim wciąż najpopularniejszym kolorem pozostaje biały (29%). Na drugim miejscu znalazł się czarny (19%), na trzecim zaś – szary (18%).

Prawie 80% zanotowanych w raporcie odcieni samochodów to kolory achromatyczne (czerń, biel i szarości). Wśród pozostałych na pierwszym miejscu znalazł się niebieski (10%), dalej – czerwony i brązowy. Obserwujemy też pewne różnice, jeśli chodzi o rodzaje samochodów: w przypadku małych aut stosowany jest zwykle lakier w kolorze białym lub chromatycznym, zaś SUV-y najczęściej są szare.

W przypadku lakierów kolorowych popularność poszczególnych odcieni zasadniczo się nie zmienia, ale za to ich gama staje się coraz bardziej zróżnicowana. Pojawiają się bowiem nowe warianty kolorystyczne i nowe, innowacyjne efekty specjalne. Często również modyfikuje się istniejące już odcienie, dodając do nich cząsteczki o efekcie perłowym lub metalicznym.

Tak duży wybór odcieni i efektów pomaga podkreślić kształt i charakter samochodu. Jest to jednak również skutek mody na indywidualizację. Jak mówi Stefan Sickert, szef działu Project Management Basecoat:

Dziś każdy klient może liczyć na unikatowy, całkowicie spersonalizowany kolor swojego samochodu.

Najwięcej odcieni mają obecnie lakiery w kolorze niebieskim – ponad 100. Na drugim miejscu znajduje się natomiast szary (ok. 90 odcieni i wariantów).

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA