a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF Coatings z nagrodami Automotive Brand Contest

BASF Coatings z nagrodami Automotive Brand Contest

Oddział BASF Coatings otrzymał dwie prestiżowe nagrody w konkursie Automotive Brand Contest 2017. Zostały one przyznane za technologię pasywnej regulacji temperatury – powłokę lakierniczą, która obniża temperaturę na powierzchni karoserii.

BASF Coatings Automotive Brand Contest 2017

Fot. arch. BASF Coatings

Oddział BASF Coatings otrzymał nagrody Automotive Brand Contest 2017 w dwóch kategoriach – Innowacja Roku oraz Koncepty. Statuetki zostały wręczone podczas International Motor Show (IAA) we Frankfurcie nad Menem w Niemczech. W jury znaleźli się przedstawiciele mediów, designu, komunikacji marketingowej i nauki.

Nagrodzony system składa się z warstwy bazowej oraz podkładu, który odbija promieniowanie cieplne. W ten sposób w gorące dni można zredukować temperaturę na powierzchni karoserii nawet o 20°C, a w konsekwencji również wewnątrz pojazdu robi się chłodniej. Oznacza to mniejsze zużycie paliwa (oszczędności związane z klimatyzacją) oraz większy komfort.

System nie wymaga dostosowania linii lakierniczej, może być aplikowany tradycyjnymi metodami. Do tego dostępny jest w wielu różnych wariantach kolorystycznych.

Źródło: BASF