REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta pomaga dzieciom z problemami ruchowymi

Dzięki firmie Axalta Coating Systems oraz jej partnerom dzieci mające problemy z poruszaniem się otrzymały specjalne pojazdy dostosowane do ich potrzeb. Autka zostały przebudowane w ośrodku Axalty w Concord w Karolinie Północnej (USA).

Axalta dzieci problemy ruchowe

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Specjalne samochodziki dla dzieci z problemami motorycznymi to dzieło koncernu Axalta Coating Systems, zrealizowane we współpracy ze Szpitalem Dziecięcym Jeff Gordon, Hendrick Motorsport, LP Building Products oraz GoBabyGo! Pojazdy powstały w ośrodku Axalty Customer Experience Center w Concord w Karolinie Północnej.

Firma wraz z partnerami zmodyfikowała zmotoryzowane samochody-zabawki tak aby nadawały się dla dzieci, które mają problemy z chodzeniem lub raczkowaniem. Przystosowane autka wspierają niezależne poruszanie się, wspomagając również rozwój kognitywny, społeczny, motoryczny i językowy dzieci, które nie są w stanie poruszać się same.

Każdy z małych pojazdów został dostosowany ściśle do potrzeb konkretnego dziecka, konstruktorzy otrzymali bowiem wcześniej historię jego choroby. Każde z autek otrzymało również szatę graficzną dostosowaną do osobowości małego posiadacza. Następnie dzieci przetestowały swoje pojazdy, dla sprawdzenia, czy czują się w nim w 100% komfortowo. Kiedy już dokonano ostatnich modyfikacji, można było, w towarzystwie rodziców, odbyć rundę honorową w nowych autkach w ośrodku w Concord. Jak mówi Michael Cash, starszy wiceprezes Axalty oraz prezes oddziału Industrial Coatings:

To było bardzo inspirujące – móc spotkać dzieci ze szpitala Jeff Gordon oraz ich rodziny, wysłuchać ich historii oraz zyskać świadomość, że z naszą pomocą mogą się cieszyć możliwością poruszania się.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA