a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta pomaga dzieciom z problemami ruchowymi

Axalta pomaga dzieciom z problemami ruchowymi

Dzięki firmie Axalta Coating Systems oraz jej partnerom dzieci mające problemy z poruszaniem się otrzymały specjalne pojazdy dostosowane do ich potrzeb. Autka zostały przebudowane w ośrodku Axalty w Concord w Karolinie Północnej (USA).

Axalta dzieci problemy ruchowe

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Specjalne samochodziki dla dzieci z problemami motorycznymi to dzieło koncernu Axalta Coating Systems, zrealizowane we współpracy ze Szpitalem Dziecięcym Jeff Gordon, Hendrick Motorsport, LP Building Products oraz GoBabyGo! Pojazdy powstały w ośrodku Axalty Customer Experience Center w Concord w Karolinie Północnej.

Firma wraz z partnerami zmodyfikowała zmotoryzowane samochody-zabawki tak aby nadawały się dla dzieci, które mają problemy z chodzeniem lub raczkowaniem. Przystosowane autka wspierają niezależne poruszanie się, wspomagając również rozwój kognitywny, społeczny, motoryczny i językowy dzieci, które nie są w stanie poruszać się same.

Każdy z małych pojazdów został dostosowany ściśle do potrzeb konkretnego dziecka, konstruktorzy otrzymali bowiem wcześniej historię jego choroby. Każde z autek otrzymało również szatę graficzną dostosowaną do osobowości małego posiadacza. Następnie dzieci przetestowały swoje pojazdy, dla sprawdzenia, czy czują się w nim w 100% komfortowo. Kiedy już dokonano ostatnich modyfikacji, można było, w towarzystwie rodziców, odbyć rundę honorową w nowych autkach w ośrodku w Concord. Jak mówi Michael Cash, starszy wiceprezes Axalty oraz prezes oddziału Industrial Coatings:

To było bardzo inspirujące – móc spotkać dzieci ze szpitala Jeff Gordon oraz ich rodziny, wysłuchać ich historii oraz zyskać świadomość, że z naszą pomocą mogą się cieszyć możliwością poruszania się.

Źródło: pcimag.com