REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta Mobility Coatings – nowy oddział dla e-mobilności

Oddział Transportation Coatings Axalty został przekształcony w Axalta Mobility Coatings. Skupi się on na rozwiązaniach dla e-mobilności.

Axalta Mobility Coatings

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Jak donosi producent, przekształcony oddział dostarczał będzie technologie, będące odpowiedzią na zwiększone zainteresowanie e-mobilnością. Będzie również doskonalił lakiery dla lekkich i komercyjnych pojazdów OEM, właścicieli flot i dostawców mobilności współdzielonej.

Możliwości i wyzwania

W dzisiejszych czasach lakier samochodowy to coś więcej niż estetyka i ochrona. Nowe rozwiązania w zakresie mobilności – takie jak pojazdy elektryczne, transport współdzielony oraz samochody bez kierowcy – wymagają od powłok lakierniczych zaawansowanych funkcjonalności. Są one istotne m.in. z punktu nawigacji czy bezpieczeństwa pasażerów. Przemiany te komentuje Hadi Awada, starszy wiceprezes w nowym oddziale Global Mobility Coatings:

Ewolucja mobilności stwarza ogromne możliwości dla producentów OEM, ale również wymaga od nich zmian w zakresie projektowania i wytwarzania pojazdów. Dzięki 150-letniemu doświadczeniu w dziedzinie powłok, naszym umiejętnościom oraz zorientowaniu na klienta jesteśmy na świetnej pozycji, by pomóc klientom stawić czoła nowym, poważnym wyzwaniom i wyjść naprzeciw ich potrzebom – teraz i w przyszłości.

Axalta Mobility Coatings

W ramach rebrandingu oddziału Axalta zapowiada również nową ofertę produktową, która została zgrupowana w trzy kategorie: Core Mobility Solutions, Advanced Mobility Solutions oraz Axalta Advantage. W pierwszej kategorii znajdą się standardowe lakiery bazowe, nawierzchniowe, podkłady i powłoki elektroforetyczne, a także lakiery proszkowe. Druga skupiać będzie lakiery powstałe z myślą o nowych typach pojazdów (na przykład lepiej widoczne dla systemów LiDAR), trzecia obejmuje zaś usługi eksperckie.

E-mobilność w centrum uwagi

Axalta Coating Systems to nie jedyny koncern farbiarski, który ogłosił w ostatnim czasie zwrot ku rozwiązaniom dla e-mobilności – na technologiach tych zamierza się również skupić AkzoNobel. Jak widać więc, nowe typy pojazdów nabierają coraz bardziej na znaczeniu, silnie wpływając również na branżę lakierów samochodowych.

Źródło: Axalta CS

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA