a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiAxalta Mobility Coatings – nowy oddział dla e-mobilności

Axalta Mobility Coatings – nowy oddział dla e-mobilności

Oddział Transportation Coatings Axalty został przekształcony w Axalta Mobility Coatings. Skupi się on na rozwiązaniach dla e-mobilności.

Axalta Mobility Coatings

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Jak donosi producent, przekształcony oddział dostarczał będzie technologie, będące odpowiedzią na zwiększone zainteresowanie e-mobilnością. Będzie również doskonalił lakiery dla lekkich i komercyjnych pojazdów OEM, właścicieli flot i dostawców mobilności współdzielonej.

Możliwości i wyzwania

W dzisiejszych czasach lakier samochodowy to coś więcej niż estetyka i ochrona. Nowe rozwiązania w zakresie mobilności – takie jak pojazdy elektryczne, transport współdzielony oraz samochody bez kierowcy – wymagają od powłok lakierniczych zaawansowanych funkcjonalności. Są one istotne m.in. z punktu nawigacji czy bezpieczeństwa pasażerów. Przemiany te komentuje Hadi Awada, starszy wiceprezes w nowym oddziale Global Mobility Coatings:

Ewolucja mobilności stwarza ogromne możliwości dla producentów OEM, ale również wymaga od nich zmian w zakresie projektowania i wytwarzania pojazdów. Dzięki 150-letniemu doświadczeniu w dziedzinie powłok, naszym umiejętnościom oraz zorientowaniu na klienta jesteśmy na świetnej pozycji, by pomóc klientom stawić czoła nowym, poważnym wyzwaniom i wyjść naprzeciw ich potrzebom – teraz i w przyszłości.

Axalta Mobility Coatings

W ramach rebrandingu oddziału Axalta zapowiada również nową ofertę produktową, która została zgrupowana w trzy kategorie: Core Mobility Solutions, Advanced Mobility Solutions oraz Axalta Advantage. W pierwszej kategorii znajdą się standardowe lakiery bazowe, nawierzchniowe, podkłady i powłoki elektroforetyczne, a także lakiery proszkowe. Druga skupiać będzie lakiery powstałe z myślą o nowych typach pojazdów (na przykład lepiej widoczne dla systemów LiDAR), trzecia obejmuje zaś usługi eksperckie.

E-mobilność w centrum uwagi

Axalta Coating Systems to nie jedyny koncern farbiarski, który ogłosił w ostatnim czasie zwrot ku rozwiązaniom dla e-mobilności – na technologiach tych zamierza się również skupić AkzoNobel. Jak widać więc, nowe typy pojazdów nabierają coraz bardziej na znaczeniu, silnie wpływając również na branżę lakierów samochodowych.

Źródło: Axalta CS