a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta dostawcą lakierów dla producenta autobusów

Axalta dostawcą lakierów dla producenta autobusów

Koncern Axalta Coating Systems ogłosił nawiązanie kolejnej ważnej współpracy. Jego nowym partnerem w Australii jest Volgren, producent autobusów należący do brazylijskiej spółki Marcopolo.

Axalta producent autobusów

Volgren jest czołowym producentem autobusów w Australii. Fot. arch. Volgren

W ramach współpracy Axalta została oficjalnym dostawcą lakierów we wszystkich zakładach Volgren, zarówno do zabezpieczania nowych pojazdów, jak i do napraw. Koncern będzie też służył szkoleniami oraz wsparciem technicznym.

Przez ostatnie 20 lat firma Volgren korzystała z produktów innego dostawcy lakierów. Jak mówi Michael Healy, manager ds. łańcucha dostaw Volgren, decyzja o zmianie nie była łatwa. W trakcie trwającego trzy miesiące okresu próbnego Axalta wykazała się jednak dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem, a jakość dostarczonych przez nią lakierów była bez zarzutu. W tej sytuacji zarząd nabrał przekonania, że zmiana pozwoli firmie lepiej się rozwijać.

Amerykański koncern nie tylko służy Volgrenowi zaawansowanymi technologicznie produktami z linii Imron. Zaproponował również techniki aplikacji lakierów, które przyspieszą cały cykl produkcji lub naprawy.

Źródło: Axalta Coating Systems