REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Artysta, który maluje na… drewnie z rozbiórek

Praktycznie każdy materiał można z pożytkiem wykorzystać – drewno z rozbiórek również. Nowozelandzki artysta Tony Harrington wykorzystuje je na przykład w roli płótna dla swoich obrazów.

artysta drewno

Fot. tonyharringtonartist.co.nz

Ważny jest dla niego kontakt dotykowy z materiałem, dlatego woli szorstkie, sfatygowane drewno niż gładkie płótno. Tony Harrington poluje na drewniane odpady z rozbiórek i przekształca je w dzieła sztuki.

Najczęściej wykorzystuje nostalgiczne motywy związane z kulturą Maorysów, nawiązując do lokalnej tradycji. Inspiruje się jednak również typografią – na jego obrazach pojawiają się często słowa używane w popkulturze oraz teksty piosenek.

Sztuką interesuje się już od lat młodzieńczych, ale dopiero po latach podróżowania i pracy trafił na nowozelandzką Eastern Institute of Technology, gdzie studiował na kierunku Visual Art and Design. Specjalizował się w projektowaniu 3D oraz projektowaniu mebli. Studia ukończył w roku 2004. Dziś jest w Nowej Zelandii uznanym artystą, którego prace wystawiane są w wielu galeriach.

Do tworzenia swoich intrygujących wzorów Harrington wykorzystuje farby Resene. Docenia szeroką gamę odcieni oferowaną przez firmę. Przyznaje, że dawniej więcej eksperymentował z kolorami, mieszając różne farby, dziś jednak woli pójść do sklepu i wybrać dokładnie taki odcień, który go interesuje. Przy takim wyborze – jest to już możliwe!

Źródło: Habitat by Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA