REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema zwiększa produkcję proszków we Francji

Ze względu na duże zapotrzebowanie na proszki do zastosowań przemysłowych Arkema rozszerza o 50% produkcję w swoim zakładzie w Mont we Francji. Produkowane są tam proszki poliamidowe marki Orgasol do zastosowania m.in. jako powłoki i składniki kompozytów.

Arkema Orgasol proszki produkcja

Proszki Orgasol są wykorzystywane w branży powłok, ale również m.in. w druku 3D.
Na zdjęciu miniaturowa wieża Eiffla wydrukowana tą technologią. Fot. arch. Arkema

Inwestycja rozbudowy francuskiego zakładu, której celem jest zwiększenie o 50% produkcji proszków, ma kosztować Arkemę ok. 20 mln €. Zrestrukturyzowana fabryka będzie w pełni operacyjna w drugiej połowie 2019 roku.

Produkowane w zakładzie w Mont proszki poliamidowe Orgasol charakteryzują się ściśle kontrolowanym rozkładem wielkości cząstek oraz dużą twardością. Są dziś chętnie stosowane w branży powłok, kompozytów i druku 3D, dlatego zwiększając ich produkcję firma wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Jak mówi Erwoan Pezron, globalny prezes oddziału Technical Polymers Arkemy:

W ostatnim czasie ogłosiliśmy duże inwestycje w linie produkcyjne proszków poliamidowych Rilsan i Rilsamid w Azji. Teraz czas na proszki Orgasol. Zwiększając ich produkcję wspieramy rozwój naszych klientów, zwłaszcza w kluczowych, przyszłościowych zastosowaniach.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA