a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweArkema z nagrodą BMW za naturalne surowce

Arkema z nagrodą BMW za naturalne surowce

Arkema znalazła się wśród 15 dostawców wyróżnionych w tym roku przez BMW. Nagrodę przyznano jej za innowacyjne polimery otrzymywane z naturalnego surowca – oleju rycynowego.

Arkema nagroda BMW

Fot. arch. Arkema

Statuetki wręczone zostały 21 listopada w ośrodku doskonałości BMW w Landshut w Niemczech. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: zrównoważony rozwój, produktywność, efektywna dynamika, digitalizacja oraz doświadczenia emocjonalne.

Wyróżnienie w kategorii zrównoważonego rozwoju otrzymały firmy Arkema, BASF (główna nagroda) i Samsung SDI. Decyzję o przyznaniu nagrody właśnie Arkemie przedstawiciele BMW uzasadnili następująco:

Arkema zainicjowała projekt z dziedziny zrównoważonego rozwoju, który zaangażował 2700 indyjskich rolników. W ciągu zaledwie dwóch lat byli oni w stanie zwiększyć swoje zbiory rącznika – rośliny będącej źródłem oleju rycynowego – o 55%. Arkema wykorzystuje ten naturalny surowiec do produkcji organicznych tworzyw sztucznych, stosowanych w naszych pojazdach, takich jak BMW i3.

Nagrodę w imieniu Arkemy odebrali Erwoan Pezron, globalny prezes oddziału Technical Polymers Arkemy, oraz Virginie Delcroix, wiceprezes Arkemy ds. zrównoważonego rozwoju. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele 120 dostawców BMW.

Źródło: Arkema