REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema produkuje dezynfekcję dla francuskich szpitali

Firma Arkema zdecydowała się odpowiedzieć na potrzeby szpitali w związku z pandemią koronawirusa, uruchamiając na swojej linii produkcję środków dezynfekcyjnych na bazie alkoholu. 20 ton płynu, które co tydzień będzie schodzić z linii produkcyjnej, trafi do najbardziej potrzebujących placówek we Francji.

Arkema dezynfekcja płyn dezynfekcyjny Francja szpitale

Fot. Kreuz_und_Quer / pixabay.com

W tym kryzysowym momencie Arkema zdecydowała się z pożytkiem wykorzystać swoją pilotażową linię w swoim ośrodku Rhône Alpes Research Center (CRRA) niedaleko Lyonu. Posłuży ona do produkcji płynów dezynfekcyjnych i wesprze w ten sposób francuskich lekarzy w walce z koronawirusem.

Na ręce francuskiego rządu

Produkowany na pilotażowej linii płyn będzie przekazywany do dyspozycji francuskiemu rządowi. Arkema zastrzega przy tym, że produkt ma uzupełnić zaopatrzenie publicznych szpitali. Firma otrzymała wszelkie zgody administracyjne potrzebne do uruchomienia produkcji.

Arkema dziękuje partnerom

Równocześnie producent podziękował wszystkim własnym oraz zewnętrznym zespołom, które zaangażowały się w tę inicjatywę. Akcja wpisuje się w system wartości firmy Arkema, oparty na odpowiedzialności i solidarności.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA