a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiArkema produkuje dezynfekcję dla francuskich szpitali

Arkema produkuje dezynfekcję dla francuskich szpitali

Firma Arkema zdecydowała się odpowiedzieć na potrzeby szpitali w związku z pandemią koronawirusa, uruchamiając na swojej linii produkcję środków dezynfekcyjnych na bazie alkoholu. 20 ton płynu, które co tydzień będzie schodzić z linii produkcyjnej, trafi do najbardziej potrzebujących placówek we Francji.

Arkema dezynfekcja płyn dezynfekcyjny Francja szpitale

Fot. Kreuz_und_Quer / pixabay.com

W tym kryzysowym momencie Arkema zdecydowała się z pożytkiem wykorzystać swoją pilotażową linię w swoim ośrodku Rhône Alpes Research Center (CRRA) niedaleko Lyonu. Posłuży ona do produkcji płynów dezynfekcyjnych i wesprze w ten sposób francuskich lekarzy w walce z koronawirusem.

Na ręce francuskiego rządu

Produkowany na pilotażowej linii płyn będzie przekazywany do dyspozycji francuskiemu rządowi. Arkema zastrzega przy tym, że produkt ma uzupełnić zaopatrzenie publicznych szpitali. Firma otrzymała wszelkie zgody administracyjne potrzebne do uruchomienia produkcji.

Arkema dziękuje partnerom

Równocześnie producent podziękował wszystkim własnym oraz zewnętrznym zespołom, które zaangażowały się w tę inicjatywę. Akcja wpisuje się w system wartości firmy Arkema, oparty na odpowiedzialności i solidarności.

Źródło: Arkema