a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel – wyniki za rok 2013

AkzoNobel – wyniki za rok 2013

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami koncern AkzoNobel nie przebił swoich zeszłorocznych wyników finansowych. Przychód firmy wyniósł 14,6 mln € i spadł w stosunku do poprzedniego roku o 5%.

AkzoNobelPowodem spadku są głównie niekorzystne efekty walutowe oraz podjęte dywestycje. Trwają jednak intensywne prace restrukturyzacyjne, które mają pomóc firmie na nowo odnaleźć się na światowym rynku. Już teraz – rok przed planowanym czasem – udało się jej zakończyć program poprawy jakości, który przyniósł w sumie zysk 545 mln €. W 2014 restrukturyzacja będzie kontynuowana i zarząd zamierza przeznaczyć na nią co najmniej 250 mln €.

Szczególnie niekorzystne wyniki koncern AkzoNobel osiągnął na początku roku, kiedy sytuacja na rynku była bardzo niesprzyjająca. W drugiej połowie roku zaczęła się poprawiać, a prócz tego pojawiły się pierwsze efekty prac restrukturyzacyjnych, toteż w trzecim i czwartym kwartale zanotowano wyższy zysk niż w analogicznych okresach w roku ubiegłym. W sektorze Performance Coatings dochody w ostatnim kwartale roku wzrosły o 2%, w sektorze Specialty Chemicals zaś – o 3%. Mimo to jednak w skali całego roku we wszystkich oddziałach firmy zanotowano spadek.

Szczegółowe wyniki finansowe AkzoNobel można znaleźć na stronie koncernu. Zachęcamy też do pobrania przygotowanego przez firmę raportu, w którym przy pomocy przejrzystych wykresów i infografik prezentuje ona swoje osiągnięcia i cele.

Źródło: AkzoNobel

Źródło: AkzoNobel