a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiAkzoNobel wstrzymuje operacje w Rosji przez sankcje

AkzoNobel wstrzymuje operacje w Rosji przez sankcje

AkzoNobel wystosował nowy komunikat w związku z wojną w Ukrainie. W związku z nałożonymi przez Unię Europejską sankcjami większość operacji biznesowych AkzoNobel w Rosji została zawieszona.

Fot. Chickenonline / pixabay.com

W oświadczeniu AkzoNobel, które opublikowane zostało na stronie producenta w pierwszej połowie marca, holenderski producent podał, że w związku z sankcjami i zakłóceniami dostaw kontynuowanie biznesu w Rosji jest coraz trudniejsze. Przewidywane było więc zawieszenie operacji w najbliższym czasie.

Działania wstrzymane lub koordynowane lokalnie

W piątek 15 kwietnia AkzoNobel opublikował informację, że działalność oddziału Aerospace Coatings oraz wszystkie jego nowe inwestycje i działania marketingowe w Rosji zostały zawieszone. Większość operacji biznesu Coatings w tym kraju jest wstrzymana, zaś reszta działań na rosyjskim rynku – koordynowana lokalnie.

Jako przyczynę firma podaje sankcje nałożone przez UE. Dodaje również, że w zależności od rozwoju sytuacji zawieszane mogą być dalsze obszary działań biznesowych AkzoNobel w Rosji, także w związku z zakłóconymi łańcuchami dostaw.

2% przychodów firmy

Jak podawał AkzoNobel już we wcześniejszym oświadczeniu, w momencie rozpoczęcia wojny biznes w Rosji generował 2% przychodów firmy. Koncern zatrudnia w tym kraju ok. 640 osób.

Źródło: AkzoNobel