REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel wstrzymuje operacje w Rosji przez sankcje

AkzoNobel wystosował nowy komunikat w związku z wojną w Ukrainie. W związku z nałożonymi przez Unię Europejską sankcjami większość operacji biznesowych AkzoNobel w Rosji została zawieszona.

AkzoNobel Rosja operacje w Rosji

Fot. Chickenonline / pixabay.com

W oświadczeniu AkzoNobel, które opublikowane zostało na stronie producenta w pierwszej połowie marca, holenderski producent podał, że w związku z sankcjami i zakłóceniami dostaw kontynuowanie biznesu w Rosji jest coraz trudniejsze. Przewidywane było więc zawieszenie operacji w najbliższym czasie.

Działania wstrzymane lub koordynowane lokalnie

W piątek 15 kwietnia AkzoNobel opublikował informację, że działalność oddziału Aerospace Coatings oraz wszystkie jego nowe inwestycje i działania marketingowe w Rosji zostały zawieszone. Większość operacji biznesu Coatings w tym kraju jest wstrzymana, zaś reszta działań na rosyjskim rynku – koordynowana lokalnie.

Jako przyczynę firma podaje sankcje nałożone przez UE. Dodaje również, że w zależności od rozwoju sytuacji zawieszane mogą być dalsze obszary działań biznesowych AkzoNobel w Rosji, także w związku z zakłóconymi łańcuchami dostaw.

2% przychodów firmy

Jak podawał AkzoNobel już we wcześniejszym oświadczeniu, w momencie rozpoczęcia wojny biznes w Rosji generował 2% przychodów firmy. Koncern zatrudnia w tym kraju ok. 640 osób.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA