REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel wizualizuje wykończenia proszkowe

Firma AkzoNobel zaproponowała nowe cyfrowe narzędzie, które w realistyczny sposób wizualizuje trójwymiarowo różne powłoki proszkowe. To duże ułatwienie dla projektantów, którzy mogą dokonać wyboru wykończenia nawet bez dostępu do fizycznych próbek.

AkzoNobel wizualizacja wykończenia proszkowe

Fot. arch. AkzoNobeldii

Nowa technologia służąca do wizualizacji 3D powłok proszkowych została opracowana przez markę Interpon od AkzoNobel. Dostępna jest przez aplikację AkzoNobel Design.

Tak blisko rzeczywistości, jak to możliwe

Nowe narzędzie powstało po to, aby architekci i projektanci mogli znaleźć produkt ściśle dostosowany do ich potrzeb. Jak komentuje Daniela Vlad, dyrektor jednostki biznesowej AkzoNobel Powder Coatings:

Jako lider w dziedzinie farb proszkowych nieustannie staramy się doskonalić nasze produkty oraz narzędzia cyfrowe, by pomóc klientom wybrać najlepsze dla nich rozwiązanie. Nasze unikatowe narzędzie 3D pozwoli uzyskać architektom i projektantom większą pewność przed podjęciem decyzji co do wyboru koloru. Wizualizacja jest tak bliska rzeczywistości, jak to tylko możliwe.

Technologia pozwala cyfrowo obracać, przybliżać i oddalać próbki farby, a prócz tego prezentuje je w różnych cyfrowo wizualizowanych otoczeniach. Dzięki temu tworzy bardzo realistyczne obraz tego, jak wyglądać będzie ostateczne wykończenie.

Odejście od fizycznych próbek

Narzędzie prezentuje w sposób niezwykle realistyczny nie tylko sam kolor, ale również efekty specjalne, takie jak metaliczny czy perłowy. Dzięki temu dobrze odzwierciedla wszystkie najważniejsze cechy wykończenia lakierniczego, kluczowe przy wyborze farby proszkowej – odcień, teksturę, gładkość i połysk.

AkzoNobel to nie jedyna firma, która zaproponowała w ostatnim czasie podobne rozwiązanie. Również AUVOT od BASF pozwala w realistyczny sposób wizualizować wykończenia lakiernicze. W ten sposób producenci coraz bardziej odchodzą od tradycyjnych fizycznych próbek lakierów, zastępując je narzędziami wirtualnymi.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA