a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneAkzoNobel w projekcie Polar Pod na Antarktydzie

AkzoNobel w projekcie Polar Pod na Antarktydzie

AkzoNobel jako sponsor oraz dostawca farb i lakierów bierze udział w nowym naukowym projekcie. W ramach niego na Antarktydzie pojawi się pływająca załogowa platforma oceanograficzna.

AkzoNobel Polar Pod Antarktyda

Fot. arch. AkzoNobel

Polar Pod, bo taką nazwę otrzymała platforma, to pomysł francuskiego odkrywcy i ekologa Jeana-Louisa Etienne’a. Ważąca 1000 ton, wyższa od Statui Wolności platforma zbierać będzie informacje dla 43 ośrodków badawczych w dwunastu krajach. Umożliwi ona m.in. naukowcom badanie Antarktycznego Prądu Okołobiegunowego, zwanego też Prądem Wiatrów Zachodnich, który ma znaczący wpływ na klimat Ziemi.

Wizjonerstwo i ochrona środowiska

AkzoNobel będzie sponsorem projektu przez następnych pięć lat, od budowy platformy aż po ukończenie jej trzyletniej misji, która ma się rozpocząć w grudniu 2023 roku. Jak komentuje dyrektor generalny AkzoNobel, Thierry Vanlancker:

To wspaniała współpraca i doskonały przykład tego, że jesteśmy w stanie podążyć na koniec świata by pomóc naszym klientom i odkryć nowe sposoby na realizowanie idei zrównoważonego rozwoju. Projekt jest intrygującą mieszanką wizjonerstwa i ambicji środowiskowych, która świetnie wpisuje się w naszą inicjatywę People. Planet. Paint. To dla nas ogromna duma, że jesteśmy jego częścią.

Współpraca jest też silnie powiązana z ekologicznymi celami AkzoNobel, do których należy ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 50% oraz zmniejszenie liczby odpadów do zera. Uzyskane w ramach projektu Polar Pol wyniki – dotyczące także wpływu trudnego środowiska morskiego na produkty firmy – będą w tym kontekście bardzo cenne.

Nie pierwszy raz na Antarktydzie

To nie pierwszy projekt AkzoNobel związany z Antarktydą. Firmy marki International należącej do koncernu zostały m.in. zastosowane na stacji arktycznej Halley VI.

Źródło: AkzoNobel