REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel w projekcie Polar Pod na Antarktydzie

AkzoNobel jako sponsor oraz dostawca farb i lakierów bierze udział w nowym naukowym projekcie. W ramach niego na Antarktydzie pojawi się pływająca załogowa platforma oceanograficzna.

AkzoNobel Polar Pod Antarktyda

Fot. arch. AkzoNobel

Polar Pod, bo taką nazwę otrzymała platforma, to pomysł francuskiego odkrywcy i ekologa Jeana-Louisa Etienne’a. Ważąca 1000 ton, wyższa od Statui Wolności platforma zbierać będzie informacje dla 43 ośrodków badawczych w dwunastu krajach. Umożliwi ona m.in. naukowcom badanie Antarktycznego Prądu Okołobiegunowego, zwanego też Prądem Wiatrów Zachodnich, który ma znaczący wpływ na klimat Ziemi.

Wizjonerstwo i ochrona środowiska

AkzoNobel będzie sponsorem projektu przez następnych pięć lat, od budowy platformy aż po ukończenie jej trzyletniej misji, która ma się rozpocząć w grudniu 2023 roku. Jak komentuje dyrektor generalny AkzoNobel, Thierry Vanlancker:

To wspaniała współpraca i doskonały przykład tego, że jesteśmy w stanie podążyć na koniec świata by pomóc naszym klientom i odkryć nowe sposoby na realizowanie idei zrównoważonego rozwoju. Projekt jest intrygującą mieszanką wizjonerstwa i ambicji środowiskowych, która świetnie wpisuje się w naszą inicjatywę People. Planet. Paint. To dla nas ogromna duma, że jesteśmy jego częścią.

Współpraca jest też silnie powiązana z ekologicznymi celami AkzoNobel, do których należy ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 50% oraz zmniejszenie liczby odpadów do zera. Uzyskane w ramach projektu Polar Pol wyniki – dotyczące także wpływu trudnego środowiska morskiego na produkty firmy – będą w tym kontekście bardzo cenne.

Nie pierwszy raz na Antarktydzie

To nie pierwszy projekt AkzoNobel związany z Antarktydą. Firmy marki International należącej do koncernu zostały m.in. zastosowane na stacji arktycznej Halley VI.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA