a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaAkzoNobel rozbudowuje fabrykę farb do drewna w USA

AkzoNobel rozbudowuje fabrykę farb do drewna w USA

Ruszyła rozbudowa zakładu AkzoNobel w High Point w stanie Północna Karolina w USA. Firma zainwestowała w projekt 50 mln €.

AkzoNobel fabryka farby do drewna rozbudowa

Fot. arch. AkzoNobel

Zakład w High Point podlega oddziałowi North American Wood Coatings AkzoNobel. W ramach rozbudowy, ogłoszonej w kwietniu, AkzoNobel uruchomi na jego terenie nową technologię produkcyjną, a także wybuduje nowy magazyn surowców, laboratorium badawcze i techniczne centrum aplikacji.

Kluczowe znaczenie zakładu w High Point

W uroczystości, którą rozpoczęła się rozbudowa, udział wzięli członkowie zarządu, przedstawiciele władz lokalnych oraz ponad 200 pracowników zakładu. Jak skomentował dyrektor generalny koncernu, Thierry Vanlancker:

Ta inwestycja jasno pokazuje, dokąd zmierzamy. Chcemy się szybciej rozwijać w tym regionie, a High Point ma dla nas kluczowe znaczenie. Naszym planem jest stale umacniać pozycję na rynku w dziedzinie farb do drewna.

Światowa Stolica Wyposażenia Mieszkania

Znany jako „Światowa Stolica Wyposażenia Mieszkania”, zakład w High Point był ośrodkiem działań amerykańskiego oddziału Wood Coatings AkzoNobel od roku 1955. W fabryce produkowana jest szeroka gama produktów do mebli, podłóg i elementów budowlanych.

Modernizacja zakładu sprawi, że proces produkcji będzie bardziej elastyczny i efektywny, co pozwoli firmie AkzoNobel lepiej obsługiwać klientów i partnerów. Rozbudowa ma się zakończyć w roku 2021.

Źródło: AkzoNobel