REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel centralizuje produkcję powłok coil coating

AkzoNobel ogłosił duże zmiany dotyczące produkcji powłok typu coil coating. W ramach centralizacji całego biznesu zamknięte zostaną dwa spośród pięciu zakładów firmy specjalizujących się w tej technologii – fabryka w Gamleby w Szwecji oraz w Norymberdze w Niemczech.

coil coating AkzoNobel

Fot. Smutje (sxc.hu)

Wprowadzając tak odważne zmiany AkzoNobel liczy na to, że zwiększy efektywność produkcji, która skupi się teraz w trzech zakładach – w Malmö (Szwecja), Lipiecku (Rosja) oraz Hilden (Niemcy).

Wdrażanie zmian ma się rozpocząć na początku 2014 roku. Zadania fabryki w Gambleby przejmą placówki w Malmö i Lipiecku, natomiast produkcja powłok coil coating na terenie Niemiec skupi się w Hilden. Wykluczone zakłady mają ostatecznie swoją zakończyć działalność do czerwca 2015.

Krok ten będzie miał wpływ na około 280 pracowników firmy, obecnie zatrudnionych w ośrodkach AkzoNobel. Równocześnie powstaną jednak nowe miejsca pracy w rozbudowanych fabrykach w Malmö, Lipiecku i Hilden, a także w europejskim centrum rozwoju, które ma powstać w Malmö.

AkzoNobel to jeden z najważniejszych światowych producentów powłok typu coil coating. Tę technologię powlekania metali stosuje się szeroko między innymi przy wytwarzaniu materiałów budowlanych i tworzeniu infrastruktury, ale również przy produkcji sprzętów użytku codziennego (pralki, lodówki, zmywarki).

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA