REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel otrzyma surowce z dwutlenku węgla

Surowce otrzymywane z dwutlenku węgla, jak glukoza w procesie fotosyntezy? We współpracy z firmą Photanol AkzoNobel pracuje nad technologią, która może zrewolucjonizować branżę chemiczną i światowy przemysł.

AkzoNobel

Fot. arch. Photanol

Proces opracowany przez Photanol naśladuje fotosyntezę – wykorzystuje światło, aby przekształcić dwutlenek węgla w proste surowce typu kwas octowy czy butanol. Te natomiast stają się punktem wyjścia do otrzymywania innych, bardziej skomplikowanych związków.

Jeśli technologię tę uda się rozwinąć i wykorzystać na skalę przemysłową, producenci chemikaliów i różnego rodzaju tworzyw uniezależnią się od surowców kopalnych i nieustannej huśtawki ich cen. Wykorzystanie surowców pochodzenia biologicznego będzie również bezpieczniejsze dla środowiska. Zdając sobie sprawę, że otrzymywanie surowców tą drogą będzie bardziej opłacalne i pozwoli zmniejszyć ślad węglowy firmy, AkzoNobel postanowił włączyć się do projektu.

Photanol również może liczyć w ramach współpracy na wiele korzyści. Nie tylko będzie w stanie dotrzeć do szerszego grona odbiorców, ale i, korzystając z ekspertyz AkzoNobel, prawdopodobnie szybciej wprowadzi swoją technologię na rynek.

Na początek obydwie firmy skupią się na otrzymywaniu surowców najczęściej wykorzystywanych przez AkzoNobel. Znajdują one zastosowanie przy produkcji farb, detergentów, materiałów budowlanych, żywności, papieru i tworzyw sztucznych.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA