REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farba AkzoNobel na kompleksie budowlanym w Chinach

Ekologiczne farby elewacyjne AkzoNobel zostaną wykorzystane przy budowie ogromnego kompleksu budowlanego na wschodzie Chin. Produkt zostanie zastosowany na wszystkich spośród 26 budynków wchodzących w skład kompleksu.

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Projekt obejmujący kompleks budowlany w Ju He Jia Yuan w prowincji Jiangsu znajduje się obecnie w drugiej fazie realizacji. W ramach niego powstać ma 21 budynków mieszkalnych o wysokości od 16 do 32 pięter oraz pięć budynków handlowych wraz z jednopoziomowymi podziemnymi garażami.

Na wszystkich budynkach wykorzystana będzie odbijająca promieniowanie słoneczne farba Dulux Pro Ecosure Heatshield Flexi Exterior. Wspomaga ona izolację cieplną budynku, zmniejszając tym samym jego ślad węglowy, a więc chroni środowisko i pomaga zmniejszyć koszt ogrzewania i klimatyzacji (o średnio 10% rocznie!). Ponadto doskonale zdaje próbę czasu dzięki elastyczności, którą zachowuje zarówno w standardowych jak i niskich temperaturach.

Łącznie farbą pokryte zostanie ponad 260 tys. metrów kwadratowych, jest to więc jak do tej pory największy projekt wykorzystujący ten produkt AkzoNobel. Jak podkreśla Ruud Joosten, członek zarządu AkzoNobel, jest to również najlepszy przykład działań w ramach inicjatywy Human Cities, której celem jest przystosowanie miast do oczekiwań XXI wieku.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA