a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel inwestuje w technologię malowania Qlayers

AkzoNobel inwestuje w technologię malowania Qlayers

AkzoNobel zainwestował w obiecujący start-up Qlayers – zwycięzcę konkursu Paint the Future w 2019 roku. Technologia, która znalazła się w centrum uwagi koncernu, to w pełni zautomatyzowany proces malowania, bezpieczniejszy i szybszy niż obecnie stosowane rozwiązania ręczne.

AkzoNobel technologia malowania Qlayers

Fot. arch. AkzoNobel

Technologia zwycięzcy konkursu Paint the Future oferuje wiele korzyści. Oprócz tego, że usprawnia proces malowania, pozwala zaoszczędzić, ograniczając nadmierny oprysk. Jest to więc również rozwiązanie przyjazne środowisku.

Sytuacja win-win-win

Innowacyjny proces Qlayers został już wypróbowany do aplikacji powłok antykorozyjnych na zbiornikach, zwiększając poziom bezpieczeństwa pracowników. Jak mówi Menno van der Zalm, globalny dyrektor ds. innowacji w AkzoNobel:

Współpraca z Qlayers jest nie tylko strategiczną inwestycją AkzoNobel i naszego współinwestora ECFG, to sytuacja win-win-win dla wszystkich. Projekt wpisuje się w naszą wizję bardziej zrównoważonego i efektywnego łańcucha wartości farb dzięki innowacyjnym produktom i rozwiązaniom. ECFG dodaje do swojego portfolio kolejne obiecujące przedsiębiorstwo. Qlayers zaś może wejść na kolejny poziom biznesowy i przyspieszyć swój rozwój. Pracując razem, jesteśmy na dobrej drodze do postępu i sukcesu.

Hans Bloemen, dyrektor zarządzający ECFG, podkreśla, że w projekcie realizowanym z Qlayers liczą się nie tylko pieniądze. Ważna jest również możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia, dzięki czemu uczestnicy projektu tworzą razem wartość dodaną. Na projekt przeznaczone zostały środki z funduszu Eindhoven Venture Capital Fund II, skierowanego przede wszystkim do obiecujących małych i średnich przedsiębiorstw.

Unikatowe rozwiązanie

Radości ze współpracy nie kryją także przedstawiciele samego start-upu. Josefien Groot, założyciel i dyrektor generalny Qlayers, komentuje:

Jesteśmy zachwyceni, że AkzoNobel i ECFG postanowili zainwestować w naszą firmę. Nasza technologia to unikatowe rozwiązanie na rynku. Inwestycja zbliża nas do spełnienia naszego marzenia o przyszłości, w której farby i powłoki są aplikowane w sposób bardziej efektywny i przyjazny środowisku.

Źródło: AkzoNobel