a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiAkzoNobel – centralizacja w sektorze Decorative Paints

AkzoNobel – centralizacja w sektorze Decorative Paints

Rewolucja w koncernie AkzoNobel trwa. Tym razem zapowiedziano znaczące zmiany organizacyjne w sektorze Decorative Paints. Polegać one będą przede wszystkim na centralizacji działań w obrębie tej gałęzi firmy.

AkzoNobel

Fot. massdistraction / Foter.com / CC-BY-NC-ND

Zaplanowane zmiany w sektorze Decorative Paints to kolejny krok w kierunku maksymalnego uproszczenia organizacji firmy. Dzięki temu ma się ona stać silniejsza, bardziej elastyczna i konkurencyjna w stosunku do innych graczy na rynku.

Elementem tej strategii było również pozbycie się części swoich oddziałów w Ameryce Północnej. Jak mówi Ruud Joosten, członek zarządu AkzoNobel odpowiedzialny za sektor Decorative Paints, krok ten umożliwił skupienie się na działalności w Europie, która ma dla firmy największe znaczenie, oraz na rynkach rozwijających się.

Działania reorganizacyjne, które mają wejść w życie 1 stycznia 2014, to między innymi scalenie części odrębnych pododdziałów Decorative Paints oraz zmniejszenie liczby dużych oddziałów regionalnych z ośmiu do pięciu (Europa Północna i Środkowa, Europa Południowo-Wschodnia i Afryka, Indie i Azja Południowo-Wschodnia, Ameryka Łacińska, Chiny i Azja Północna). Dzięki temu poszczególne regiony zostaną odciążone jeśli chodzi o zarządzanie i będą mogły skupić się na sprzedaży oraz marketingu, a także wytworzyć bliższe więzi z klientami.

Źródło: AkzoNobel