a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiAdler: ciepłe kolory, drewno i skóra hitami 2015

Adler: ciepłe kolory, drewno i skóra hitami 2015

Ekstrawagancja? Ekscytujące kontrasty? Powiew nowoczesności? Nie! Zdaniem specjalistów najgorętszym trendem są dziś wnętrza przytulne, stanowiące dla nas cichą przystań w rozpędzonym świecie.

AdlerW wariackim, hałaśliwym, ogarniętym gorączką uciekającego czasu świecie nasz domowy zakątek ma być ucieczką, szansą na odrobię wytchnienia. Wypełnij go ogromnymi sofami pełnymi poduszek, meblami o miękkich owalach, naturalnymi materiałami takimi jak drewno, kamień czy metal, a poczujesz się… jak w domu – radzą specjaliści Adler.

Kolory tworzące ciepły, domowy klimat to ciepłe pomarańcze i ziemiste brązy. Piękne współgrają one z odcieniami bordo, śliwką, ciemnym różem… Do tego ewentualnie odrobina ekstrawagancji w postaci nasyconej czerwieni. Na drugim biegunie – biel i barwy neutralne, które będą stanowić dyskretne tło. W tak podkolorowanym wnętrzu najlepiej prezentują się drewniane meble.

Alternatywy? Kolor musztardowy, który świetnie prezentuje się w połączeniu z szarym, czarnym i białym. Całość tworzy bardzo nowoczesną i świeżą kompozycję. Inne barwy, które będą w tym roku mile widziane na salonach, to gołębi błękit oraz pastelowe odcienie różu i niebieskiego. A jeśli jesteś minimalistą – postaw na prosty czarno-biały wystrój.

Jeśli chodzi o wykończenie, specjaliści proponują łączyć powierzchnie matowe oraz z wysokim połyskiem w tym samym kolorze. Wśród drewna królować będzie dąb. Idealnym dopełnieniem tak wyczarowanego klimatu będą imitacje ciemnej skóry, miedź, szkło, kamień i beton.

Źródło: Adler, fot.: Adler