REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Adler buduje ogromny magazyn w Schwaz

Adler rozbudowuje się w swojej siedzibie w austriackim Schwaz. Po nowoczesnej fabryce farb wodorozcieńczalnych, która weszła już do użytku, przyszedł czas na ogromny, w pełni zautomatyzowany magazyn.

Adler magazyn Schwaz

Fot. arch. Adler

O nowoczesnej fabryce farb wodorozcieńczalnych Adler w Schwaz pisaliśmy tydzień temu. Firma donosi również o budowie gigantycznego magazynu.

Będzie on w stanie pomieścić ok. 4000 ton farb, lakierów i impregnatów do drewna. Pierwsze 30-metrowe rusztowanie już stoi. Magazyn jest bowiem budowany od wewnątrz – najpierw powstają stalowe rusztowania na betonowych fundamentach, w dalszych etapach przyjdzie czas na fasadę z nierdzewnej stali oraz dach.

Ekologiczny, bezpieczny, zrobotyzowany

Zakład produkcyjny i magazyn w Schwaz połączone będą innowacyjnym systemem transportu – nawigowane laserowo pojazdy będą zbierać gotowe produkty z fabryki, a następnie przekazywać je do zautomatyzowanego systemu operowania towarem w magazynie. Roboty kontrolować będą, czy każdy towar trafia w odpowiednie z 15 000 miejsc składowania.

Dzięki ogniwom fotowoltaicznym oraz gruntowej pompie ciepła obiekt będzie bardzo efektywny energetycznie. Będzie również bezpieczny – fasada wykonana będzie z odpornych na ogień paneli, a na wypadek pożaru powstaną dodatkowe zbiorniki zraszające.

Milionowa inwestycja

Zgodnie z planem 20 pracowników magazynu będzie pakowało towary i przygotowywało je do wysyłki na 10 rampach dla ciężarówek. Obiekt, w którego budowę firma Adler zainwestowała ok. 30 mln €, wejdzie do użytku w sierpniu 2018.

Źródło: Adler

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA