REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

5 sposobów na efekt specjalny

Kiedy już znudzi nam się zwykła, jednolita farba, warto wypróbować któryś ze specjalnych efektów dekoracyjnych. Sprawiają one, że wnętrze wygląda oryginalnie, tworzą niezwykły nastrój, ale mają również swoją stronę praktyczną – czasem pozwalają ukryć niedoskonałości powierzchni.

efekt specjalny efekty specjalne Resene

Fot. jeancliclac / Foter.com / CC BY-NC-SA

Efekt ombre

Czyli cieniowanie. Ekspert Greer Clayton wykorzystał go na ścianie zewnętrznej domu na swoim podwórku. Jak go wyczarować, pisaliśmy w naszym tekście.

Fot. Larnie Nicolson

Fot. Larnie Nicolson

Dwa tony

Taki nowoczesny efekt, zaprezentowany przez Greera Claytona w pokoju jego dzieci, to zasługa poziomych ruchów wałkiem. Najpierw pomaluj ścianę na jednolity kolor, a następnie, do określonej wysokości, nałóż inną farbę w dowolnym kolorze; na granicy natomiast zastosuj kilka poziomych pociągnięć, przyciskając wałek z mniejszą siłą.

Fot. Melanie Jenkins

Fot. Melanie Jenkins

Marmur

Jest wiele technik, które pozwalają uzyskać efekt marmuru. W najbliższym czasie napiszemy o nich więcej. Specjalistce Resene, Leigh Stockton, udało się to mieszając produkt Resene Lusta-Glo z wodą.

Fot. Bryce Carleton

Fot. Bryce Carleton

Szablony

Prosty sposób, by dokonać metamorfozy ściany lub mebli. Szablony możesz wykonać sam lub kupić. Pamiętaj o tym, by przykleić szablon do powierzchni kawałkiem taśmy malarskiej, tak aby się nie przesuwał, a do naniesienia farby użyć gąbki zamiast pędzla (nie nabierając jej zbyt dużo – w przeciwnym wypadku rozleje się pod szablonem poza kontury). Więcej praktycznych wskazówek znaleźć można w naszym tekście. Propozycja Resene to szafka nocna – projekt Greera Claytona.

Fot. Greer Clayton

Fot. Greer Clayton

Postarzanie

Jest wiele sposobów, by nadać meblom szlachetny wygląd antyku. Stylistka Gem Adams rozsmarowała odrobinę wazeliny w miejscach, gdzie meble najczęściej ulegają otarciom – na krawędziach i rogach. Następnie naniosła wodorozcieńczalną emalię do mebli. Po usunięciu wazeliny w określonych miejscach ukazało się nagie drewno, jak w wyniku przetarcia farby. Całość zabezpieczono bezbarwnym lakierem.

Fot. Melanie Jenkins

Fot. Melanie Jenkins

Źródło: Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA