REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

150 zgłoszeń na Imagine Chemistry 2018

Zakończył się nabór zgłoszeń na kolejną edycję programu Imagine Chemistry firmy AkzoNobel. Konkurs znów cieszył się dużym zainteresowaniem – w tym roku zgłoszono 150 projektów.

Imagine Chemistry 2018

Fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Inicjatywa Imagine Chemistry została powołana w ubiegłym roku, by rozwiązywać problemy dzisiejszego świata, rozwijając innowacyjne projekty naukowców z obszaru chemii i pokrewnych. W tym roku wystartowała druga edycja programu, na którą wpłynęło 150 zgłoszeń.

Każdy zgłoszony projekt dotyczy jednego z sześciu obszarów badawczych: przyjazne środowisku technologie małocząsteczkowe, produkcja chemiczna wolna od ścieków, inteligentne zakłady chemiczne, rewolucyjne metody wytwarzania chloranów, ekologiczne technologie proszkowe oraz surfaktanty nie wpływające na środowisko. W następnym kroku firma wybierze 20 finalistów. W czerwcu wezmą oni udział w trzydniowym wydarzeniu na Uniwersytecie Technologicznym Chalmers w Göteborgu w Szwecji.

Gra jest z pewnością warta świeczki. Technologia znaków wodnych firmy FiliGrade, jednego z ubiegłorocznych finalistów, jest już wykorzystywana w praktyce przez oddział AkzoNobel Specialty Chemicals. Niewidoczny znak wodny na opakowaniach zawiera informacje o użytym materiale oraz wytwórcy i zawartości, co ułatwia późniejsze sortowanie i recykling.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA