a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowe150 zgłoszeń na Imagine Chemistry 2018

150 zgłoszeń na Imagine Chemistry 2018

Zakończył się nabór zgłoszeń na kolejną edycję programu Imagine Chemistry firmy AkzoNobel. Konkurs znów cieszył się dużym zainteresowaniem – w tym roku zgłoszono 150 projektów.

Imagine Chemistry 2018

Fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Inicjatywa Imagine Chemistry została powołana w ubiegłym roku, by rozwiązywać problemy dzisiejszego świata, rozwijając innowacyjne projekty naukowców z obszaru chemii i pokrewnych. W tym roku wystartowała druga edycja programu, na którą wpłynęło 150 zgłoszeń.

Każdy zgłoszony projekt dotyczy jednego z sześciu obszarów badawczych: przyjazne środowisku technologie małocząsteczkowe, produkcja chemiczna wolna od ścieków, inteligentne zakłady chemiczne, rewolucyjne metody wytwarzania chloranów, ekologiczne technologie proszkowe oraz surfaktanty nie wpływające na środowisko. W następnym kroku firma wybierze 20 finalistów. W czerwcu wezmą oni udział w trzydniowym wydarzeniu na Uniwersytecie Technologicznym Chalmers w Göteborgu w Szwecji.

Gra jest z pewnością warta świeczki. Technologia znaków wodnych firmy FiliGrade, jednego z ubiegłorocznych finalistów, jest już wykorzystywana w praktyce przez oddział AkzoNobel Specialty Chemicals. Niewidoczny znak wodny na opakowaniach zawiera informacje o użytym materiale oraz wytwórcy i zawartości, co ułatwia późniejsze sortowanie i recykling.

Źródło: AkzoNobel