REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

10-ta Międzynarodowa Konferencja „Advances in Coatings Technology”

W dniach 9-11 października w centrum Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się międzynarodowa konferencja Advances in Coatings Technology (ACT '12). Przedstawiciele ośrodków badawczych i znanych producentów farb z całego świata dyskutowali na temat innowacyjnych rozwiązań z branży lakierniczej.

Seminarium zorganizowane zostało przez Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników (Oddział w Gliwicach). Rezultaty swoich badań zaprezentowali między innymi specjaliści z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Rosji i USA.

Tematyka konferencji była bardzo różnorodna. Obejmowała nowe surowce do produkcji farb – polimery i żywice, a także dodatki o różnych funkcjach (między innymi wspomagające równomierne rozprowadzenie bieli tytanowej w powłoce czy umożliwiające efektywne sterowanie gęstością i lepkością farby), nowoczesne technologie wytwarzania i badania właściwości powłok oraz także zagadnienia legislacyjne, których znajomość jest w dzisiejszych czasach niezbędna każdemu producentowi farb.

Wiele innowacji związanych było z wykorzystaniem nanotechnologii, których potencjał jest wciąż zgłębiany przez naukowców. Proponowano między innymi wykorzystanie nanostruktur w celu nadania właściwości antykorozyjnych, antybakteryjnych, a także poprawy własności mechanicznych (odporności na zarysowania i zużycie). Zastanawiano się również, jak można wytwarzać przyjazne środowisku farby nie poświęcając ich wysokiej jakości oraz jak efektywnie wykorzystywać odpady pochodzące z procesu produkcyjnego. Dla przedstawicieli znanych marek farb (m.in. BASF) była to zaś również okazja do zaprezentowania najnowszej gamy swoich produktów oraz ich możliwości.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA