a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaŚwieżość i urok vintage. Kolor Roku 2024 do drewna

Świeżość i urok vintage. Kolor Roku 2024 do drewna

Bay Blue to niezwykła kolorystyczna opcja, jaką na nadchodzący rok proponuje jeden z producentów farb do drewna. Łączy ona sprzeczne na pozór żywioły – nowoczesność i klasykę, naturę i świat wirtualny.

Fot. arch. Minwax

Kolorem Roku 2024 firmy Minwax – amerykańskiego wytwórcy produktów do drewna – został Bay Blue. Ten odcień z pogranicza niebieskiego i zielonego ubogaca każdą przestrzeń, podkreślając naturalne piękno drewna.

Współczesność spotyka się z klasyką

Jak zapewnia producent, niezależnie od tego, czy chcemy odnowić cenny dla nas mebel czy po prostu tchnąć nowego ducha w naszą przestrzeń, Bay Blue doskonale sprawdzi się w rękach majsterkowiczów – zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących. Sue Kim, dyrektorka ds. marketingu koloru w Minwax, komentuje:

W Bay Blue współczesność spotyka się z klasyką. Nasz Kolor Roku 2024 to bogaty odcień, który silnie akcentuje i zwraca uwagę na drewno w naszym domu.

Dzięki nowoczesnemu charakterowi Bay Blue potrafi przeobrazić nawet tradycyjną siedzibę rodu we współczesne dzieło sztuki. Ten angażujący kolor napełnia nowym życiem znane i cenione sprzęty oraz pomieszczenia, łącząc urok vintage z tym, co nowe.

Fot. arch. Minwax

Kryjący lub półtransparentny

Bay Blue dobrze sprawdza się w połączeniu z ciepłymi tonami drewna oraz miedzianymi akcentami. Nadaje tym samym świeżość ponadczasowym aranżacjom. Sue Kim dodaje:

Tegoroczny Kolor Roku ma pobudzić kreatywność majsterkowiczów i samodzielnych projektantów wnętrz, tak aby przy planowaniu następnego remontu lub odświeżenia sięgnęli po odważny, przykuwający wzrok kolor do drewna, całkowicie zmieniając domową przestrzeń.

Bay Blue dostępny jest zarówno w wariancie kryjącym, jak i półtransparentnym, co pozwala na większą swobodę przy planowaniu projektów z jego wykorzystaniem. Klienci, którym zależy na zachowaniu naturalnej struktury drewna, mogą również skorzystać z tej niezwykłej opcji kolorystycznej.

Natura i technologia

Jak zapewnia na swojej stronie producent, Bay Blue to nie tylko sposób, by połączyć stare z nowy, ale również to co naturalne i wirtualne. Kojący i wyciszający odcień z pogranicza błękitu i zieleni, podkreślający nasze więzi z wodą i oceanem, odzwierciedla również zmiany technologiczne, jakich nieustannie doświadczamy.

Fot. arch. Minwax

Źródło: Minwax, coatingsworld.com