a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaŚrodki zwilżające o najniższym poziomie LZO

Środki zwilżające o najniższym poziomie LZO

Jeden z koncernów wprowadził do sprzedaży nową linię środków zwilżających. Zapewniają one powłoce doskonałą penetrację porowatych podłoży a przy tym są wolne od silikonu i przyjazne środowisku.

Fot. Myriams-Fotos / pixabay.com

W ramach swojej nowej platformy technologicznej Super Wetting Agent firma Ashland wprowadziła do sprzedaży serię swoich środków zwilżających Easy-Wet™. To nowa generacja wolnych od silikonu, oligomerycznych alkilowych polioli polieterowych dla farb przemysłowych premium.

Nieskończone możliwości zastosowań

Zgodnie z zapewnieniami producenta Easy-Wet™ to przyjazna środowisku technologia, która zapewnia idealną równowagę między zwilżaniem a niskim poziomem spieniania, zapobiegając powstawaniu defektów w powłoce. Jak komentuje Chris Brown, wiceprezes i dyrektor generalny oddziału farb i powłok w Ashland:

Platforma technologiczna Super Wetting zapewnia branży farb i powłok linię wysokiej jakości oraz przyjaznych środowisku produktów o nieskończonych możliwościach zastosowań. Po wykorzystaniu jednego z naszych środków Easy-Wet™ ostateczna powłoka bardzo dobrze penetruje drewno i inne porowate podłoża, prowadząc do idealnego zwilżania. To przełomowa innowacja dla branży farbiarskiej.

Super Wetting Agent jest jedną z siedmiu platform wprowadzonych ostatnio przez Ashland, by dostarczać zróżnicowane i zrównoważone produkty dla wielu rynków. Środki zwilżające Super Wetting doskonale sprawdzają się w różnych zastosowaniach przemysłowych na takich podłożach jak drewno i metal, m.in. w sektorach samochodowym, ogólnym przemysłowym czy tuszów drukarskich.

Po co nam środki zwilżające

Środki zwilżające pomagają zmniejszyć napięcie powierzchniowe wody. Dlatego też są kluczowe dla uzyskania wolnych od defektów filmów, zwłaszcza w przypadku farb wodorozcieńczalnych. Wszystkie produkty z tej kategorii oferowane przez Ashland są wolne od silikonu, spełniają wymagania związane z biodegradowalnością i wykazują jeden z najniższych poziomów LZO w całej branży.

Źródło: Ashland