a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneSkandynawski dystrybutor kupiony przez globalną firmę

Skandynawski dystrybutor kupiony przez globalną firmę

Kolejne ważne przejęcie wśród dystrybutorów z branży chemicznej. Obiektem kupna stała się firma działająca na skandynawskim rynku.

Fot. geralt / pixabay.com

Globalny dystrybutor IMCD ogłosił, że jego oddział IMCD Sweden kupił 100% akcji ACM. Tym samym wzmocnił swoją pozycję na rynku minerałów i środków chemicznych dla branży farb i powłok.

Wiedza, ekspertyza i partnerzy strategiczni

IMCD dostrzega podobieństwa modelu biznesowego ACM do własnego i liczy na to, że transakcja wzmocni organizację obu firm. Jak mówi Sami Valkama, dyrektor zarządzający IMCD Sweden:

Dzięki temu przejęciu IMCD Sweden ma nadzieję rozwinąć swoją działalność w obrębie zastosowań przemysłowych. To dla nas ważna okazja do rozwoju i synergii, ponieważ ACM wniesie rozległą wiedzę, ekspertyzę techniczną oraz ważnych partnerów strategicznych.

Bengt Wigermo oraz Tommy Petersson, współwłaściciele ACM AB, wyrazili radość z kontynuowania swojej biznesowej podróży – trwającej już ponad piętnaście lat – jako część IMCD. Wierzą, że dzięki temu będą w stanie lepiej obsługiwać ważnych dla siebie klientów i dostawców.

Dystrybutor w krajach skandynawskich

Szwedzka firma ACM powstała w 2007 roku i obsługuje sektor farb i powłok, klejów, tworzyw sztucznych oraz chemii budowlanej. Działa głównie w krajach skandynawskich, w ubiegłym roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 13 mln €. Zatrudnia sześciu pracowników, którzy dołączą obecnie do zespołu IMCD.

Źródło: International Paint&Coating Magazine