REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sieci neuronowe do badań biocydów

Tureccy naukowcy zaproponowali nowe podejście do badań środków przeciwporostowych. Do oceny skuteczności biocydu wykorzystali oni sztuczne sieci neuronowe.

sieci neuronowe

Fot. mijo (sxc.hu)

Badacze z Turcji wykorzystali sztuczne sieci neuronowe, by przewidzieć w jaki sposób i w jakich ilościach środek przeciwporostowy będzie uwalniany do środowiska. Jako parametry wykorzystali wyniki badania RP-HPLC (wysokosprawna chromatografia ciśnieniowa z odwróconym układem faz). Równocześnie przeprowadzono test środowiskowy na tureckim wybrzeżu.

Ostatecznie naukowcy stwierdzili, że kombinacja chromatografii RP-HPLC i sztucznych sieci neuronowych może być użytecznym narzędziem do badania środków przeciwporostowych. Artykuł na ten temat opublikowano w czasopiśmie Progress in Organic Coatings.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA