REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Schnąca farba zawstydziła właściciela platformy Steam!

Gra o intrygującej nazwie „Watch paint dry” („Patrz, jak schnie farba”) narobiła ostatnio sporo zamieszania na Steam – jednej z platform dystrybucji oprogramowania. O co chodziło i skąd cała ta afera?

schnąca farba

Fot. SlipStreamJC / Foter.com / CC BY-NC

„Watch paint dry” to w języku angielskim określenie stosowane dla niezwykle nudnej, jałowej czynności. Przyciągnięci intrygującą nazwą nowej gry użytkownicy systemu Steam przeżyli niemałe zaskoczenie. Okazało się, że za zagadkową nazwą nic się nie kryje, a zamieszczony program trudno określić mianem gry – był to prosty, 45-sekundowy symulator… schnięcia farby.

Skąd wziął się w systemie? To sprawka 16-latka kryjącego się pod pseudonimem Ruby Meow, który chciał w ten sposób dać nauczkę firmie Valve, właścicielowi platformy Steam. Gdy Valve zignorowało jego uwagi o wadach w zabezpieczeniach systemu, postanowił wykorzystać dziurę, umieszczając samodzielnie na platformie stworzoną przez siebie bezwartościową „grę”.

Oczywiście po tej wpadce „Watch paint dry” zostało szybko usunięte z systemu, a dziurę w zabezpieczeniach załatano. Wyczyn sprytnego nastolatka odniósł więc pożądany skutek. Jego nietypowa gra natychmiast zyskała jednak miano kultowej i była szeroko komentowana na internetowych forach. I kto by pomyślał, że schnąca farba może wzbudzić tyle emocji…

Źródło: spidersweb.pl, polygamia.pl

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA