REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek farb dziś i do 2020 – raport MarketLine

W swoim raporcie firma MarketLine przedstawiła krótką charakterystykę światowego rynku farb i powłok. Największy sektor, najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek, prognozy na przyszłość – oto, czego dowiadujemy się z publikacji.

rynek farb raport MarketLine

Fot. ArtsyBee / pixabay.com

Zgodnie z danymi zebranymi przez MarketLine rynek farb i powłok w roku 2015 osiągnął wartość 141,5 mld $. Jest to efekt stabilnego wzrostu w latach 2011-2015, kiedy to rynek rozwijał się w tempie 5,5% rocznie.

Sytuacja poszczególnych regionów świata bardzo się jednak różniła – podczas gdy rynek europejski rósł średnio o zaledwie 1,8% rocznie, a Francja praktycznie stała w miejscu, państwa Azji i Pacyfiku zanotowały wzrost na poziomie 8,3%.

Chiny i USA rządzą światowym rynkiem

Azja i Pacyfik ma również największy udział w światowym rynku farb spośród wszystkich rynków lokalnych – aż 55%. Biorąc pod uwagę kraje, największy jest udział Chin (rynek wart 53,3 mld $) i Stanów Zjednoczonych (21,3 mld $). Podczas jednak, gdy Stany Zjednoczone mają się w najbliższym czasie rozwijać stosunkowo powoli, Chiny będą kontynuować swój zdecydowanie bardziej dynamiczny wzrost.

Zdaniem analityków MarketLine do roku 2020 trendy te utrzymają się, ale tempo rozwoju Azji i Pacyfiku lekko spadnie, ponieważ w stosunku do poprzednich lat tempo rozwoju gospodarki w Chinach, choć wciąż wysokie, delikatnie zmaleje. Azja i Pacyfik niewątpliwie pozostanie jednak najszybciej rozwijającym się obszarem – rynek ten będzie rósł o ok. 6,3% rocznie, podczas gdy rozwój w Europie lekko tylko przyśpieszy, dochodząc do 2%.

Dominuje architektura, ale…

Największy sektor rynku to farby architektoniczne i dekoracyjne, które pod względem wartości stanowią jego 51,1%. Odpowiada to mniej więcej udziałom tego sektora w rynku amerykańskim (51%). Ale już w innych częściach świata, na przykład na Bliskim Wschodzie lub w Japonii, największym sektorem światowego rynku pozostają farby przemysłowe.

Raport MarketLine dotyczący globalnego rynku farb i powłok opublikowany został pod tytułem Paints & Coatings Global Industry Guide, 2016.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA