REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek farb do 2020 – raport MarketsandMarkets

Zgodnie z raportem MarketsandMarkets światowemu rynkowi farb nie grozi w najbliższym czasie zastój. Zapotrzebowanie rośnie, zwłaszcza w dynamicznie rozwijających się regionach takich jak Azja i Pacyfik czy Ameryka Łacińska.

rynek farb

Fot. Free Grunge Textures – www.freestock.ca / Foter.com / CC BY

W ostatnich latach rynek farb notuje niewielki, ale stabilny wzrost, i ta tendencja się utrzyma. W okresie 2015-2020 rynek ten ma się rozwijać w tempie 5% rocznie i tym sposobem w roku 2020 osiągnie już wartość 181,3 mld $.

Na rynku stale pojawiają się przyjazne środowisku, innowacyjne farby o niskiej zawartości LZO, które będą się cieszyć dużą popularnością na całym świecie. W architekturze obserwuje się coraz większy popyt na farby wodorozcieńczalne.

Sprzedaż jest największa w rejonie Azji i Pacyfiku oraz na obszarach określanych jako Reszta Świata. Azja i Pacyfik to największy pod względem udziału (40% światowego zapotrzebowania) i zarazem najszybciej rozwijający się sektor rynku farb, przede wszystkim ze względu na dynamiczny rozwój gospodarek chińskiej i indyjskiej.

Nic dziwnego, że rejon ten – podobnie jak równie obiecująca Ameryka Łacińska – cieszy się dużym zainteresowaniem najważniejszych graczy na rynku (takich jak AkzoNobel, PPG, BASF, Sherwin-Williams, Valspar). Liczba inwestycji w tych częściach świata rośnie. Przykładem może być rozpoczęta w tym miesiącu budowa fabryki AkzoNobel w Chinach czy przejęcie przez PPG Industries meksykańskiej firmy Comex.

Raport MarketsandMarkets nosi tytuł Paints & Coatings Market by Resin Type (Acrylic, Alkyd, Epoxy, Polyurethane, Polyester, & Others), by Technology (Wateborne, Solvent Borne, High Solids, Powder & Others), by Application (Architecural & Paints) – Global Forecasts to 2020.

Źródło: MarketsandMarkets

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA