a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiPrzyjazne środowisku produkty od Kelly-Moore Paint Company

Przyjazne środowisku produkty od Kelly-Moore Paint Company

Amerykańska firma Kelly-Moore Paint Company wprowadziła na rynek nowy rodzaj barwników nie emitujących lotnych związków organicznych (VOC). Do wszystkich sklepów, do których dostarczane są produkty firmy, barwniki te mają trafić już tego lata.

fot. arch. Kelly-Moore

„Przejście od tradycyjnych barwników do nie emitujących VOC uczyni Kelly-Moore liderem wśród dostawców farb, jeśli chodzi o innowacje sprzyjające środowisku oraz wymogi przemysłu pokryć” – twierdzi Steve DeVoe, prezes firmy.

Barwniki wykazujące ograniczoną emisję lotnych związków organicznych były już wcześniej dostępne na rynku, zwykle jednak charakteryzowały się gorszą jakością niż standardowe pokrycia – większa wrażliwość na wodę tych farb skutkowała między innymi ich czerwienieniem i pękaniem w miarę upływu czasu. Nowe barwniki Kelly-Moore mają nie tylko eliminować te niedoskonałości, ale i pod wieloma względami przewyższać tradycyjne produkty, wykazując większą wytrzymałość, lepsze krycie, odporność na blaknięcie i więcej opcji kolorystycznych.

Ta nowa generacja produktów wpisuje się w ogólną politykę firmy, w której dbałość o środowisko i ograniczenie szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka stanowią priorytety. Inny „zielony” środek od Kelly-Moore to Enviro Coat Reflective 1545, wprowadzone niedawno pokrycie zewnętrzne przystosowane do odbijania słonecznego promieniowania cieplnego. Ta w stu procentach akrylowa farba typu eggshell obniża zewnętrzną temperaturę ściany, pozwalając na ograniczenie kosztów związanych z klimatyzacją.

Kelly-Moore podejmuje również pro-ekologiczne działania na większą skalę – już w 1995 roku firma wprowadziła bezpieczny i przyjazny środowisku system pozbywania się resztek farb i stała się pierwszym na świecie wytwórcą farb recyklingowych (eCoat). Inny przykład to rozpoczęty w kwietniu 2009 r. program recyklingu toreb Super Sack i ogólnie rzecz biorąc pojemników z surowców do tej pory nie poddawanych przetwarzaniu. Skutkiem tej akcji była redukcja o ok. 10-15% ilości odpadów na wysypiskach. Pozostałe tego typu projekty Kelly-Moore to system gromadzenia deszczówki w celu ograniczenia zużycia wody z tradycyjnych źródeł oraz wybudowanie nasypu wokół obszaru produkcji farb, by zapobiec wyciekowi chemikaliów do lokalnych wód.

źródło: Kelly-Moore